MMA: Las Vegas našim barvám nepřálo

MMA 11-07a Pavel Salcak

Finálové boje ukončily pětidenní maratón bojů Světového mistrovství IMMAF, který se konal v Centru Convention v Las Vegas v Nevadě od 5. do 10. července 2016. Přehled začneme od nejnižších vah, takže ve slaměné váze zvítězila Bulharka Aleksandra Tonchevová (5-0) nad Polkou Aleksandrou Rolaovou (6-1) Armbarem v 1. kole v čase 2:18. Muší váhu vyhrál Holanďan Brayden Graham (4-1) na Irem Davidem Fogartym (4-1) KO ve 2. kole v čase 2:36. Bantam se stal kořistí Fina Abdula Husseina (7-0), když porazil Američana Davida Evanse (9-2) na body.

Stejně na body vyhrála v muší váze žen švédka Gabriella Ringblomová (5-1) nad Finkou Anettou Österbergovou (3-1). Jen bodově vyhrál i v pérové váze Angličan Shoaib Júsuf nad Irem Nathanem Kellym (8-2) též na body. V lehké váze KO/TKO zvítězil Jihoafričan Pieter Roedulf Roets (9-0) nad Bulharem Ferdunem Osmanovem (5-2). Další ženský skalp si odnesla Švédka Cornelia Holmová (5:2), kdy porazila na body Norku Camillu Mannesovou (2-2). Obdobně na body vyhrál ve velteru Američan Will Starks (10-0) nad Kanaďanem Alexandrem Martinezem (13-3).

Holanďan Byron Chivers (4-1) získal titul amatérského mistra světa po boji s Američanem Dallasem Jenningsem (6-0) až po vítězství na body. Pak byla ale ovšem rychlá Norka Leah McCourtová (5-1), když zvítězila KO nad Němkou Julií Dornyovou (3-2) již v 2. kole v čase 1:54.

Polotěžká váha se stala kořistí Ira Matthewa Sheehana (4-0), když porazil Bulhara Tencho Karaeneva (7-1) KO již v 1. kole v čase 1:33. Finále těžké váhy vyhrál Švéd Irman Smajic (4-2) nad Francouzem Allanemn Guichardou (2-1). Dokonce zde byla vyhlášená super zěžká váha, ve které zvítězil Libanonec Charbel Diab (1-0) nad Polákem Marcinem Kalatou (5-0) KO ji v 1. kole v čase 2:39.

Poražení semifinálisté dostaly bronzové medaile, bohužel žádný náš bojovník se tak nedostal. My jsme totiž i zde měli skromné obsazení, ovšem výsledky svět o naší síle nepřesvědčily. Jediné vítězství totiž zaznamenal ve střední váze Pavel Salcak, když porazil na body v základním kole Fina Lucase Widemana, v kole dalším pak ale prohrál s Američanem Tomem Crosbym (6-2) také na body. Jiří Moravec v lehké váze podlehl již v základním kole Italovi Francescu Spinolovi po Rear naked choke ve 2. kole v čase 2:48. Ve velteru jsme měli Tomáše Fialu (0-1), který ovšem také vypadl v základním kole v boji s Britem Hardeepem Raiem (5-1) na body. V těžké váze ani Tomáš Svoboda (0-1) neprošel základním kolem, když byl poražen Rakušanem Lukaszem Śniadeckým opět jen na body.

Měli jsme v USA i ženské zastoupení, v muší váze ale Michaela Dostalová (1-2) odešla poražená od Američanky Kelsey Golliharové (0-1) na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *