MMA: Legendy zářily v Moskvě

20090312060857_alexeyoleinik

Turnaj Legend Part 2: Invasion, který se konal v pátek 8. listopadu ve Small Sports Aréně v Moskvě, měl na programu jen tři zápasy.
Hlavní událostí byl boj mezi Rusem Alexejem Olejnikem (47-9-1) a Chorvatem Mirko Filipovičem (28-10-2) v těžké váze.
Olejnik již zápasí od roku 1997 a v roce 2010 se pokoušel prorazit i v Bellatoru, ale skončil v semifinále na Neilovi Groveovi.

Filipovič je také známý kickboxer, v březnu letos třeba vyhrál Světové Grand Prix, ale v MMA se mu již tak nedaří, v posledních pěti zápasech vyhrál jen jednou. Ale to bylo v prosinci v Tokiu, v Moskvě to bylo od Olejnikova položení pákou přes krk již v 1. kole v čase 4:42.

Mirko-Filipovic1
Ve velteru se v moskevské aréně proti sobě postavili Rus Alexander Jakovlev (20-4-1) a Paul Daley (33-12-2). Jakovlev, známý i jako Sultán Tikajev, ale hranice Ruska opouští velmi nerad, proto soupeření se „západními“ bojovníky nejsou tak časté. Černý Angličan Daley má za sebou poměrně úspěšná vystoupení v Bellatoru i UFC i jinde v západním světě, tady na východě mu však pšenka nekvetla a prohrál s Jakovlevem na body. Jen tak bychom mohli doplnit o spojení Daleye s Čechy, přezdívku má totiž „Semtex“.
Další zápas ve velteru přivedl do arény proti předcházejícím borcům takřka nováčka, Rusa Edvarda Vartanjana (2-2), který se postavil proti mnohem zkušenějším Francouzovi Florentu Betorangalovi (14-7). Ten se již s Rusy úspěšně utkal, ale tentokrát se mu nevedlo a prohrál na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *