MMA: Londýn hostil opět UFC

bisping

Kolotoč turnajů UFC se v sobotu 27. února 2016 pod názvem UFC Fight Night 84: Silva vs. Bisping přesunul do Evropy, do 02 Areny v Londýně, však se tu také představila sedmička britských bojovníků a mezi řadou dalších Evropanů pouze tři z USA.

Hlavní událostí byl souboj ve střední váze mezi Angličanem Michaelem Bispingem (27-7,UFC 17-7) a Brazilcem Andersonem Silvou (33-6-1,UFC 16-2-1), kterému se ale nyní nedaří. Z poslední trojice zápasů dva prohrál a po třetím vítězném byl pozitivně testován, ale zápas vítěze nakonec stejně neměl, pozitivně dopadl i jeho soupeř Nick Diaz. Ovšem Silva byl však šampiónem několika organizací, v roce 2001 Shooto, v letech 2004 až 2006 Cage Rage, kdy vstoupil do UFC. Tady získal titul ještě v tom samém roce 2006 a desetkrát ho obhájil, až pojedenácté narazil na Chrise Weidmana a ani odveta mu mistrovský pás nevrátila. Teď tedy stál v aréně, aby si především napravil reputaci po již zmíněných drogách, a byl také pasován na favorita. Jenže proti němu stál Michael Bisping, kterému fandili především diváci a který měl za sebou dva vítězné zápasy, takže se cítil v dobré pohodě i formě. Zápas měl 5 kol a po celou dobu žádný z nich nenašel klíč k předčasnému ukončení, ale nakonec body rozhodly o jednomyslném vítězství Bispinga. Za výkon večera si oba zasloužili prémii 50 tisíc dolarů.

Jmenovat všechny další borce turnaje nelze, jak už to v turnajích UFC bývá, tak se zmíníme o Nizozemci Gegardu Mousasiovi (37-6-2,UFC 4-3), který ve střední váze na body porazil Brazilce Thalese Leitese (25-5,UFC 10-4), a o domácím Tomu Breeseovi (9-0,UFC 2-0), který ve velterové váze za podpory diváků také na body vyhrál nad renomovaným Japoncem Keitou Nakamurou (31-6-2,UFC 0-3/2006-8, nyní 1-0).

Z třinácti zápasů tak předčasně skončily pouze čtyři, nejkratší dobou z vítězství byly 24 vteřiny, když v lehké váze Fin Teemu Packalén (7-1,UFC 0-1) porazil Francouze Thibaulta Goutiho (11-0) TKO po Rear-naked choke a uštědřil mu tak první porážku v jeho kariéře.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *