MMA: MMA mělo svátek v zemi klokanů

mzl.extzaxvd.320x480-75

Austrálie je jednou ze zemí, kde MMA pevně zakořenilo, ale turnaje zde nejsou tak časté. Dnes se podíváme na výsledky Australian Fighting Championships 6, které se konalo v sobotu 24 srpnem 2013 v Melbourne. Hlavním zápasem bylo v lehké váze utkání mezi talentovaným Novozelanďanem Danielem Hookerem (9-4) a velmi zkušeným Australanem Nickem  Pattersonem (11-3-1).

Boj byl vyhlášen na 5 kol, ale k těm nedošlo, ve třetím prohrál Peterson TKO děrovačkou v čase 0:34.
Velmi byl očekávaný zápas v muší váze  mezi Robertem Lisitou (12-5) a Brazilcem Rodolfem Marquesem Dinizem (16-3). Marques pochází z brazilské Jiu-Jitsu školy a procestoval mnoho zemí, aby všude vyzkoušel své dovednosti MMA a mohl také trénovat s celou řadou cizích bojovníků. Takže byl vidět v Japonsku, Thajsku a  nyní i v Austrálii.

Lisita je sice zkušený místní  borec, ale jako favorit do boje nenastupoval. Jenže, jak se říká, nikdo doma není prorokem, ale protože se tušilo, že zde bude mít UFC své „špióny“, boj byl o to zajímavější. Favorit sice bojoval, ale přesto skončil KO po úderu od Lisity ve  2. kole v čase 0:51. Ve střední váze se utkal domácí Daniel Kelly (4-0) proti Slovinci Bor Bratovzovi (8-3) a dal mu úderem KO ve 2. kole v čase 1:42.

index
Ve velterové se očekával velký boj mezi domácím Corey Nelsonem (13-4) a Brazilcem Walber Brito De Barrosem (6-4). Nelson je jedním z nejzkušenějších australských bojovníků MMA. De Barros sice pochází ze srdci amazonského pralesa z Manaus, ale nyní žije v Melbourne. Oba bojovníci jsou zkušení profesionálové, Corey vyhrává většinu svých bojů KO, zatímco Barros těží z obrany, ale umí také vyhrávat jednou ranou. Nakonec to dopadlo trochu jinak, ale odhad byl správný, protože útokům Nelsona nemohl Barros odolávat do nekonečna a ve 2. kole v čase 4:20 přerušil jeho marný boj lékař.
Další velterový zápas svedli Australané Jake Matthews (2-0, am. 10-0) a Dean Purdon (4-0), když méně zkušený Matthews položil soka ve 2. kole v čase 2:42 škrcením ze zadu.
Nejkratší zápas předvedli opět ve velterové váza Peter Davenport (0-1) a Shaun Wilcock (0-0), a to jednou Davenportovou ranou KO za pouhých 21 vteřin. Abychom se věnovali i posledním zápasům, tak opět ve velteru Australan Craig Martin (1-1) porazil na body Mikeye Vaotuua (1-1) a stejně tak v bantamu na body Joel Fisher (0-1) zvítězil na Zac Hookem.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *