MMA: Na co je pro MMA český internet?

orig_mma_logo

Dnes je internet nejdůležitějším informačním zdrojem, protože každému nabízí okamžitě to, co chce, a neotravuje ho tím, co nechce. Můžeme se ale podívat, co nabízí internet českým zájemcům o MMA? Určitě tu najdeme informací mnoho, hlavně ze zahraničí. Nemusíme chodit ani daleko, Polsko tu má stránky s přehledy akcí, obdobně i Rusko.

Samozřejmě můžeme i do jiných zemí, ale ty nás nezajímají, protože tam se našim bojovníci objevují ještě méně než sporadicky. Výjimkou by snad mohla být Velké Británie.
Největší množství informací získat můžeme samozřejmě z USA. Ani nebudeme vypočítávat všechny servery, asi bychom některé stejně vynechali. Hlavními však jsou sherdog, tapologie a pro UFC a Bellator i wikipedia.
A co Čechy? Pokud zájemce bude chtít něco vědět o MMA, tak bude chtít informace z „ústředí“, asi si proto vyhledá stránky GCFMMA a CSMMA.

MMA 06-04a tréning MMA (N.Bor)
Prvně jmenované stránky (gcfmma.cz) jsou vskutku „aktuální“, třeba dopoledne 6. dubna 2014 zvaly na akci GCF ze dne 21. března 2014! Samozřejmě s nabídkou prodeje vstupenek, jako by jim o nic jiného nešlo.
Stránky csmma.cz patří českému svazu MMA, takže tu budeme očekávat alespoň přehled akcí a následně jejich výsledky. Jenže není tomu tak. Není tu žádný přehled akcí a aktuální výsledky jsou „již“ z března 2013 a žebříčky ze září 2013. A amatéři tu nemají vůbec nic, byť se jim tu výsledky slibují již několik měsíců.
Například jiné stránky championsnight.cz nabízejí akci Sapho Night of Chapions, ale marně tu budete hledat, kdy a kde se koná. Po chvilce stejně zjistíte, že je to vyzvání k nákupu vstupenek na akci roku 2013.
Pak tu jsou stránky různých oddílů, ale i ty jsou rozporné. Některé skutečně aktuální, jiné pamatují „praotce Čecha“.
Jak vidíte, internet je pro rozvoj MMA v českých zemích úplně na nic, spíše jsou brzdou. A to si jistě všichni, kteří by se pro tento sport doslova „roztrhali“ určitě nezaslouží. Takže lze říci tvrdě, že by si z toho odpovědní činitelé měli vzít ponaučení, anebo to nechat na někom, kdo to bude myslet skutečně vážně a odpovědně.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *