MMA: Na začátku roku boj o dva tituly

hqdefault

Polsko zahájilo rok 2016 prvním turnajem profesionální ligy PLMMA 62: AFC 6, který se konal v sobotu 9. ledna 2016 ve Sportovní hale ve Wyszkówě. Na programu byly dva titulové zápasy.

plmma_62Hlavní událostí byl boj ve střední váze, kdy současného šampióna Marcina Naruszczku (13-5-1) vyzval Krzysztof Sadecki (3-1). Naruszczka titul získal vloni v říjnu, když porazil Řeka Nikose Sokolise (12-3). Vcelku se dá říci, že Sadecki mu byl „přehozen“ jako bonbónek, protože to byl v PLMMA jeho první zápas a ještě po pěti leté přestávce v MMA. Na okraj také připomeneme, že ve svém prvním zápase kariéry porazil v roce 2009 našeho André Reinderse. Naruszczka byl tedy jasným favoritem, ovšem musel se zapotit, vyhrál totiž jen na body.

Druhý boj o titul svedli v lehké váze Marian Ziolkowski (13-3-1) a Španěl Jesus Montero (5-5). Ten bojoval v Polsku poprvé, a nebýt jednoho zápasu v Portugalsku, dokonce neopustil španělské hranice. Ziolkowski obhajoval titul také poprvé, protože ho získal stejně tak vloni v říjnu. Ale již se může „těšit“ na druhou obhajobu proti Romanu Szymańskému (7-2), protože Španěla porazil KO po úderech ve 3. kole.

Z dalších zápasů připomeneme boj největší hvězdy turnaje, Antoniho Chmielewského (30-14) ve střední váze proti Lukaszi Witosovi (6-3). I tady se předpokládalo snadné vítězství, a také se tak stalo, Chmielewski vyhrál TKO po úderech již v 1. kole.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *