MMA: Napodruhé se Hendricks dočkal

ufc-171-preview

Turnaji UFC 171: Hendricks vs. Lawler, který se konal v sobotu 15. března 2014 v Americkém leteckém centru v Dallasu v americkém Texasu, předcházely mnohé změny ve startovní listině. Například očekávaný duel v polotěžké váze mezi aktuálním šampiónem Jony Jonesem a vyzývatelem Glover Teixeirem, byl odložen až na UFC 172, i když byl prvně plánován již na UFC 169.

Z dalších změn, které již tolik turnaj nepozměnily, stojí za zmínku, že díky tomu, že Thiago Silvu, který se měl utkat s Ovincem St. Preux, zatkla policie za několikeré napadení jiných osob, byl nahrazen Ukrajincem Nikitou Krylovem.
Hlavní událostí turnaje byl boj o mistrovský titul ve velterové váze mezi Johny Hendricksem (15-2) a Robbie Lawlerem. Pro Hendrickse do bylo již druhé finále, protože o titul bojoval již vloni v listopadu s Georgesem St. Pierrem. Ten titul držel nepřetržitě od roku 2007 a devětkrát ho úspěšně obhajoval, ale 13. prosince 2013 ohlásil dobrovolné uvolnění titulu šampióna. Takže v sobotu se odehrál boj o získání prázdného „stolce“.
Boj o titul byl nakonec rozhodnut na body ve prospěch Hendrickse, ale zápas byl vyhlášen jako „boj večera“ s odměnou pro oba po 50.000 dolarech.

hendricks1
Hlavní program obsahoval i další pěkné zápasy. V těžké váze Tyron Woodley (12-2) porazil Carlose Condita (29-7) KO/TKO po kopu nohou a následně zranění kolena ve 2. kole v čase 2:00.  V lehké váze Myles Jury (13-0) zvítězil nad Diego Sanchezem (24-6) na body, kubánsko-australský Hector Lombard (33-4-1) si zase poradil v těžké váze s Jakem Shieldsem (29-6-1) také na body. Poslední zápas hlavního programu vybojovali v polotěžké váze Ovince St. Preux (14-5) a již zmíněný Nikita Krylov (16-3). Ten měl premiéru v tom, že poprvé přešel z těžké do polotěžké váhy, ale nedařilo se mu a prohrál technickým vzdáním po Von Flue choke. Preuxe dostal 50.000 dolarů, protože byl jeho zápas ohodnocen jako výkon večera.
Z osmičky předzápasů jicg šest skončilo na body, kdy například Kelvin Gastelum (7-0) porazil Ricka Storyho (16-7). V pérové váze Dennis Bermudez (12-3)  porazil Jimyho Hettese po dalším výkonu večera a odměně 50.000 dolarů za KO/TKO po punches & knee ve 3. kole v čase 2:57. Ve střední váze Sean Strickland (13-0) zvítězil ve své UFC premiéře nad Bubbou Mcdaniele; m (21-7) jeho vzdáním po Rear Naked Choke v 1. kole za 4:33.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *