MMA: Okénko do německého MMA

Fair_FC_2

Německé turnaje jsou z velké části představením začínajících borců neněmeckých jmen, obvykle tu nejsou zahraniční hosté, ale turnaj Fair FC 2, který se konal Ruhrstadtské aréně ve městě Hernu v sobotu 1.listopadu 2014, byl trochu výjimkou. Ne, že by tu nebyla řada začátečníků, ale přesto diváci viděli i zápasy zkušenějších i zahraničních borců.

Hlavní události byl titulový boj v lehké váze mezi Rakušanem Philippem Schranzem (13-7), který zápasí již od roku 2005 a v roce 2006 porazil našeho Václava Přibyla, a Němce Cengize Dana (17-19). Nezvykle tipující sázeli na Rakušana, nebrali ohled na výhodu domácího prostředí, ale konečně měli pravdu. Boj byl krátký, v čase 3:02 Schranz nasadil Guillotine Choke a bylo po boji.
V dalším titulovém zápase, nezvykle ve smluvní váze do 75 kg, bojovali Rasul Schowhalov (10-2) a Roman Palamar (0). Nezvyklé je i nasazení tak výkonnostně rozdílných borců, takže byla si otázka času, kdy boj skončí. A věřte, že Palamar vydržel déle, 3:23 v 1. kole, kdy skončilo po KO/TKO. Ve třetím titulovém zápase v bantamu bojovali Oemer Cankardesler (4-1-1) a Turek Buray Bozaryilmaz (0-1). I zde to byla hra kočky s myší, ale trvala 2:02 v 1. kole, kdy Turek dostal Rear Naked Choke a bylo po boji.
Z dalších bojů stála za pozornost určitě zápas v pérové váze mezi Maxem Cogou (9-3) a Švýcarem Gabrielem Sabou (4-0). Diváci si mohli boj vychutnat až do 3. kola, kdy v čase 3:11 přišla správný úder a KO/TKO, ruku pak zvedal Coga.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *