MMA: Pešta v UFC!

23072

Už si to štěbetají vrabci na střeše, že Viktor Pešta podepsal smlouvu s UFC. Samozřejmě nás to může těšit, ale jestli z toho budeme také těžit? Snad to pomůže i k prezentaci MMA v ČR, tomu jsme totiž ještě moc dlužní. Rodák z Rožmitálu pod Třemšínem, odkud se do světa rozlétla slavná Rybova Vánoční mše, tak teď se odtud od světa rozlétne jméno Pešta.

UFC dnes pořádá takřka každý týden nějakou ze svých akcí, teď to bylo v Číně, letos se dočká ale i Polsko. Možná, že bychom se mohli dočkat i u nás?
Bojové sporty ve světě jsou obecně velmi populární. U nás asi většinou lidi znají tak nanejvýš jména některých z nich. Možná ani většina lidí v ČR ještě neví, co to je MMA, natož aby znali některé jednotlivé bojovníky. Jenže či je to chyba? Určitě na tom má podíl právě samotné MMA, že se nedokáže vedle dalších sportů prosadit. S prosazením pak přijdou sponzoři a se sponzory i televize, a může začít spirála se stoupající úrovní.
Ovšem propagace sportu je v prvé řadě závislá na propagaci výsledků. To, bohužel, u nás neumíme. Jen co se namluví o bruslařské hale pro rychlobruslení, kolik se musí ještě navozit olympijských medailí, aby se stala skutečností? Obdobně Valenta a ZOH 2002. Od té doby se voda uklidnila a o akrobatickém lyžování se už skoro zase nemluví, a co bylo tenkrát řečí a slibů.
To jsme ale značně odbočili od MMA a Pešty v UFC. Popřejme mu úspěšný vstup a co nejdelší setrvání. Současně však dejme prostor k prezentaci, a nejen jeho, ale i dalších borců a hlavně turnajů. Je třeba zajímavé, na kolika stránkách najdeme pozvánky na jednotlivé turnaje, a pak výsledky se již nikdo nedoví nebo se značným zpožděním. Jakoby šlo pořadatelům jen o platící návštěvníky, ale propagace jim je již lhostejná. Ale propagace není jen o tom, že turnaj bude, je třeba ho zhodnotit, rozebrat, dát slovo aktérům a podobně. To přece známe ze sportů, jako jsou kopaná, hokej, proč tedy ne v MMA?

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *