MMA: Petrohrad uvítal Moskvu, ale ne chlebem a solí

warriors_way_championship_4_v2

Turnaj Warrior cesta Championship 4: Saint Petersburg vs. Moskva se konal v Nové aréně v Petrohradu, samozřejmě v Rusku. Na začátek je nutno přiznat, co vzájemná utkání v MMA přinášejí, že zde jsou i bojovníci z jiných lokalit a boj je nakonec veden s borci, kteří stojí na počátku své kariéry. Ale nechme teorie, jaká byla realita?

Největším lákadlem turnaje byl souboj petrohradského Alexeje Butorina (6-0) a Brazilce Charlese Andradeho (27-18) v polotěžké váze. Je zajímavé, že zkušenosti stály na straně Brazilce, ale za favorita byl pasován Butorin. Ale ukázalo se, že prognosy měly pravdu. Boj dospěl do 3. kola, kdy dostal Andrede KO.
Dalším „cizince“ v Petrohradu byl Sergej Klassen (1-3) z Balašichy, což je město nedaleko Moskvy, známé spíše hokejem. Klassen nastoupil proti místnímu Alexandrovi  Grebenkinovi (9-8) v polotěžké váze a opět s méně zkušenostmi vyhrál, i když tentokráte za favorita nebyl vyhlašován, s KO v 2. kole.

Charles__Andrade_222
V dalším zápase v těžké váze se postavil „obr“ proti „trpaslíkovi“, totiž domácí Alexej Martinov (7-4-1), který porazil v roce 2012 našeho Martina Koustku, a z Moskvy zcela nezkušený Dmitrij Gaponov (0). Takže výsledek byl jasný, opět KO ve 2. kole.
Vyrovnané šance byly v dalším zápase v polotěžké váze, kde proti sobě stanuli za místní Artur Shumakov (0-2) a za Moskvu Ilya Samotsupov (0-1). Asi místní podmínky způsobily, že favoritem byl domácí borec, ale skutečnost byla jiná, vyhrál Samotsupov po škrcení ve 2. kole. Vyrovnat skóre na 2:2 se podařilo místnímu Zulfikaru Usmanovi (5-3), který v lehké váze porazil Serika Azhibaeva (2-0) po KO ve 2. kole.
Zvýšit vedení a tím i celkové vítězství Petrohradu, pomohl místní Andrey Korshunov (0-3), také v těžké váze, když poprvé ve své kariéře zvítězil, a to nad Moskvanem Vasilijem Chubotarem, ovšem šlo o úplného začátečníka, ale pasovaného za favorita. Jenže zvítězil domácí borec také po škrcení ve 2. kole.
Poslední zápas byl již jen pro formu, soupeřili tu ve smluvní váze do 69 kg dva místní amatéři, Michail Kuzněcov (1-0) a Imran Atakishiev (0). Byl to nakonec nejkratší zápas, který skončil v 1. kole za 3:11 po Rear Naked Choke.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *