MMA: Poborskému se nedařilo

MMA 22-05d Jaroslav Poborsky

Na německém turnaji Superior FC 14: The Comeback // MMA, který se konal v Krajské aréně v Dürenu, se zúčastnil jeden z našich neznámějších bojovníků MMA, Jaroslav Poborský.

Hlavní událostí turnaje byl titulový zápas v lehké váze mezi Němci Nordinem Asrihem (22-10) a Cengizem Danou De Fell (17-21). Asrih dvakrát bojoval s naším André Reindersem, v roce 2007 s ním prohrál, a pak v roce 2008 remizoval, ale pak porazil Jevgenije Mahteenka a loni Igora China. Také byl Asrin pasován za favorita, což nakonec pracně dokázal, když zvítězil ve 4. kole v čase 4:59 po Rear naked choke.

Druhý titulový zápas byl v pérové váze jasnou záležitostí Němce Maxe Cogy (13-4), který zvítězil již v 1. kole nad Gruzíncem Paatou Robakidzem (20-10), který čtyři zápasy v řadě prohrál. Ale čekání, že po páté to bude výhra, nevyšlo, byl to KO již v 1. kole.

Jaroslav Poborský (25-36) je sice až na 19. místě českého žebříčku v lehké váze, ale s MMA začal v roce 2003, takže se asi mezi příznivci MMA nenajde nikdo, kdo by ho neznal. Navíc letos již jednou prohrál s Janem Malachem (5-4), takže mu šlo o získání sebevědomí. Jeho soupeř Lotyš Roberts Skujiņš (5-7-1) na začátku své amatérské i profesionální kariéry působil ve Velké Británii, ve své domovině začal zápasit až po třech letech v roce 2014 a také i on svůj první letošní zápas prohrál, přesto byl právě on předem považován za favorita. Jarda proti němu neuspěl a skončil již v 1. kole po Choke.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *