MMA: Poláci dostali dárek pod stromeček

UFC-on-FOX-17-dos-Anjos-vs-Cowboy-2

Ani blížící se Vánoce nedokázaly zastavit kolotoč UFC, na turnaji UFC on Fox: dos Anjos vs. Cerrone 2, který se konal v Orlandu na Floridě v sobotu 19. prosince 2015, se bojovalo o jeden titul. Pro naše severní sousedy Poláky bylo důležité, že se zde představila Karolina Kowalkiewiczová.

Hlavní událostí turnaje byl již zmíněný boj o titul v lehké váze mezi současným šampiónem Brazilcem Rafaelem dos Anjos (24-7, UFC 13-5) a vyzývatelem Donaldem Cerronem (28-6,UFC 15-3). Ti dva se již jednou utkali, a to před dvěma lety v srpnu 2013, kdy na body vyhrál Rafael. Tehdy v Indianapolis o titul nešlo, o to to bylo tentokrát zajímavější. Pro Rafaela to byla první obhajoba, titul získal teprve letos v květnu vítězstvím nad Anthonym Pettisem. Ještě dodáme, že favorit nebyl jednoznačný, pro Rafaela to byla pouhá dvě procenta navíc. O to překvapivější byl průběh. Zápas trval pouhých 66 vteřin, když po úderu a následném KO zvedal vítězně ruce Rafael, na poprvé obhájil.

Mezi zápasy hlavního programu se oblevil i ženský souboj, a to ve slaměné váze již zmíněné Polky Karoliny Kowalkiewiczové (7-0,Invicta 1-0). Je to překvapivé, nováček v UFC a hned v hlavním programu? Je vidět, že si ji sportovní svět váží. Její soupeřkou byla Kanaďanka iráckého původu Randa Markosová (5-2,UFC 1-1), šampiónka slaměné váhy v organizaci Strawweight v loňském roce a překvapivě favoritka na vítězství. Polská škola je ale výborná, takže Karolína vyhrála, ale jen na body. Určitě je to pro ni a Polsko velký úspěch.

Největší hvězdou turnaje byl ale Holanďan Alistair Overeem (39-14,UFC 5-3), šampión v několika organizacích (2004 2H2H, 2007 Strikeforce, 2010 Dynamit!!). Zde mu byl soupeřem Brazilec Junior dos Santos (17-3,UFC 141-3), který byl vyhlášen jako vcelku jasný favorit. Že by se Evropě tolik za mořem nevěřilo? Ale víra nevíra, Overeemův čas přišel ve 2. kole, kdy v čase 4:43 vypálil ránu a bylo to KO a favorit šel k zemi.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *