MMA: Poláci nám dali vždy stopku

fighting_zone_1_full

Většina turnajů MMA se koná od pátku do soboty, proto byl turnaj Fighting Zone: Cage Time 1 výjimkou, pořádal se ve středu 10. prosince ve Sport Aréně Podvinný Mlýn v Praze. Turnaj měl druhý název, a to Česko vs. Polsko. Jenže se ukázalo, že všichni Poláci byli nad naše síly, ale pospěšme ne k Betlému, ale k výsledkům.


V hlavní události na 5 x 5 minut se představil v polotěžké váze Polák Michał Fijałka (11-4-1), který poprvé bojoval v zahraničí a který měl mít původně za soupeře Rusa Huseina Kushagova (2-1). Ten byl ale ze zápasu stažen a nahradil ho Němec Thassilo Lahr (8-1), který ale prohrál KO/TKO, když po 4. kole ze zápasu odstoupil.
Další zápasy byly již vypsány na 3 x 5 minut. Ve střední váze Polák Maciej Różański (4-0) porazil pražského Uzbeka Makhmuda Muradova (4-4) na body. Muradov sice zápasí u nás a za nás, ale zatím se s žádným tuzemcem neutkal.
Ve veltru jsme s napětím čekali na výkon Tomáše Kužely (22-19), který zde vlastně oslavil deset let bojů v MMA. Ve veltru měl mít snadnou kořist v Saidu Leicevovi (0) ale toho nahradil Španěl Ernesto Navas (3-16). Ten naposledy vyhrál takřka na den před dvěma roky, a nepolepšil si ani tentokrát, protože Tomáš nad ním vyhrál KO/TKO v 1. kole.
V lehké váze se Jaroslavu Poborskému (23-34), který má za sebou dvě porážky s Vítem Vávrou a Jaroslavem Pokorným, ani podle hesla do třetice všeho dobrého nedařilo, takže do třetice zlého prohrál s Polákem Kamilem Gniadkem (7 – 3) v 1. kole po Arm-Triangle Choke.
Ve střední váze jsme také očekávali, jak se bude dařit Danielu Českému, který se jen velice řídce v MMA ukazuje, dokonce nebojoval nyní dva a půl roku. Ale byl zatím vždy vítězný, což potvrdil i nyní v Praze a Slováka Rolanda Čambalu (2-1-1) porazil na body. To bylo z naši slávy vše, nyní následují čtyři boje s Poláky, které jsme shodně prohráli. V pérové váze na body porazil Sebastian Romanowski (8-4-1) Jana Maršálka (4-5-1), v polotěžké váze měl Wojciech Janusz (1-0) původně bojovat s Martinem Chudějem (2-4), ale ten byl ze zápasu stažen a nahradil ho Vít Mrákota (4-4), který také utrpěl ve dvou posledních zápasech prohry. Mrákota však i do třetice opět prohrál na body.
Ve veltru po Aer Naked Choke v 1. kole porazil Maciej Kaluszewski (0) našeho Petra Nováka (6-8-1). Ten nahradil původně nominovaného Pavla Šustu (0), ale byla to pro něho také třetí porážka v řadě. Na KO/TKO pro zranění ramene v 1.kole střední váhy porazil Mateusz Zieleński (0), který nahradil Maxniliána Kubiaka (3-0), našeho Josefa Kvasničku (1 – 1).

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *