MMA: Polská profesionální liga v dalším kole

6654

Další kolo polské profesionální ligy MMA se konalo jako PLMMA 29: Extra v sobotu 15. března 2014 v aréně v Legionowu nedaleko Varšavy. Turnaji předcházely veliké změny ve startovní listině, ale turnaj měl vysokou úroveň, jak již jsme u Poláků zvyklí.
Hlavní událostí byl zápase o titul ve střední váze mezi Bartoszem Fabińským (7-2) a Michałem Szulińským (9-3-1).

Prvně jmenonavý byl po porážce s Brazilcem Wendresem Carlosem da Silvou, Szuliński zase po výhře nad Ukrajincem Renatem Lyatifovem (27-15), kterému tak přerušil serii osmi výher. Tak proto byl jasným favoritem Szuliński, ovšem za pouhých 4:10 v 1. kole dostal KO/TKO po zásahu lokty, a bylo
„vymalováno“.
V lehké váze Łuke Chlewicki (10-3-1) porazil Vasa Bakocevice (13-5) na body. Další zápas byl vyhrazen pro něžné pohlaví, kdy v atomové váze Lena Tkhorevská (2-1) porazila Annu Moldavchukovou (1-1) po jejím vzdání, když dostala Rear-Naked Choke v 1. kole za pouhých 39 vteřin.

adam_kowalski_plmma29
Profesionální nováček v MMA Sebastian Rajewski (0) si poradil se zkušenějším Damianem Matwiejczukem (1-2) s KO/TKO po úderech také v 1. kole, ale za 4:44. Zkušení Adam Kowalski (3-2-1) a Arkadiusz Jędraczka (4-9) ve střední váze bojovali až do konce, ale na body vyhrál Kowalski.
Poslední tři zápasy skončily shodně všechny v 1. kole, Daniel Rajca (0-0-1) porazil v těžké váze Pawła Celinského (2-2) KO/TKO po úderu kolenem za 4:59, Paweł Kiełek (2-0) v lehké váze Tomasze Jakubiece (1-0) také KO/TKO po úderu za pouhých 59 vteřin a Lambert Akhiadov (1-1), který prohrál právě vloni v listopadu s výše jmenovanýcm Jakubiecem,  porazil ve smluvní váze do 73 kg Alexandra Mosingiewicze (1-1) gilotinou Choke v čase 1:15.