MMA: Polské okénko pro profi ligy MMA

plmma_30

Konec března byl v Polsku ve znamení 30. kola profesionální ligy MMA, které se konalo ve Sportovní hale v Pińczówě. Ve startovní listině došlo před turnajem k mnohým změnám, takže tu z původních plánů nezůstal skoro kámen na kameni, ale ve zrušených zápasech většinou měli bojovat borci bez větších zkušeností, takže na významu turnaje to nijak neubralo.

Liga se vyznačuje tím, že vedle nováčků se představí i zkušenější borci, takže jsou zde zápasy, na které se diváci obzvláště těší.
Nejinak tomu bylo i v hlavní události, kdy to byl boj v těžké váze mezi Michałem Pasternakem (8-0) s 96,5 kg a Rafałem Niedziałkowským (2-5) se 107 kg. Nakonec se v zápase ukázalo, že váhová převaha nemusí znamenat mnoho. Pasternak svého těžšího soupeře položil na břicho, zahrnul ho svrchu sprškou ran na hlavu a rozhodčí správně zápas ukončil již v 1. kole v čase 2:48.
Další zápas v těžké váze svedli nováčci Filip Toe a Łukasz Łysoniewski, kde prvně jmenovaný zvítězil KO/TKO po úderech ve 2. kole za 35 vteřin. Ve smluvní váze do 82 kg nastoupili Adam Niedźwiedź (1-0) a nováček Jan Pietrzyk, který však dokázal vzdorovat pouze do 2. kola, kdy v čase 0:31 vzdal po Triangle Choke.

bilde
Obdobně v lehké váze zkušenějšímu Karlu Szałowskému (3-2) dokázal do 2. kola odolávat Łukasz Talarowski (0), když v něm v čase 4:08 prohrál na armbar. Szałowski na příštím PLMMA 31 má již bojovat ve velteru. V další lehké váze Paweł Płotka (2-0) porazil Radosława Domańského (2-2) po Rear Naked Choke v 1. kole za 41 vteřin. I další zápas byl v lehké váze, to Paweł Domagała (0) porazil v jediném zápase, který skončil na body, Jacka Trofimiuka (0).
Nováčkovský souboj v pérové váze vyhrál Marek Foryś nad Pawłem Sołtysem ve 2. kole po armbaru za 2:11. V bantamové váze si Kamil Mosgalik (0-1) poradil s Hovhannesem Khachatryanem (1-1), když v 1. kole ho v čase 2:45 zaškrtil v leže mezi koleny, tedy Triangle Choke.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *