MMA: Polské setkání se světem

mariusz_pudzianowski

Poslední zářijový víkend byl pro MMA svátkem v Polsku, v sobotu 28. září se tu konal turnaj KSW 24 – Souboj gigantů, a to v Atlas Aréně v Lodži. Vedle domácích Poláků se tu představili borci z USA, Brazílie, Austrálie, Anglie a Grenady.
Jako hlavní zápas byl určen boj v super-těžké váze mezi domácím Mariuszem Pudzianowskim (5-3) a Seanem McCorklem (17-5).

Dnes 115 kg vážící Pudzianowski vyhrál od roku 1999 desítky světových turnajů silných mužů, ovšem od roku 2009 se již věnuje profesionálnímu MMA. Sobotní zápas měla být odveta za porážku letos v březnu v Gdaňsku. tehdy Polák prohrál v 1. kole za necelé dvě minuty. Nyní se ale připravil dobře, protože  ho čekal skoro o 30 kg těžší (142) Američan se objevil v UFC i Bellatoru, takže jistě patří mezi světovou špičku. Odveta se vydařila a zápas skončil vítězně pro Pudzianowskim jednomyslným rozhodnutím rozhodčích.
Polský souboj v těžké váze o titul šampióna KSW mezi Karolem Bedorfem (9-2) a Pawelou Nastulem (5-4) skončil TKO, když Nastula nahlásil vyčerpání ve 2. kole v čase 2:25.

mariusz-pudzianowski-sean-mccorkle-duze
Ve střední váze se utkali Brazilec Jay Silva (8-8) a domácí Michal Materla (19-3). Silvu jsme již mohli vidět, i když neúspěšně, jak v Bellatoru, tak i v UFC, tady vyhrál přes KO v 2. kole. Obdobně si dobře vedl i Borys Mankowski s Američanem Benem  Lagmanem (6-4), kterého jsme mohli vidět neúspěšného na Bellatoru letos v březnu.
Polský turnaj přivedl do arény i ženy, Karolína Kowalkiewiczová (30) v muší váze se postavila proti Angličance Simoně Soukupové a byl to boj na tři kola, po níž museli rozhodnout body, a to pro domácí Karolínu. Rychlý byl boj domácího Marcina Rozalského s Australanem polského původu Paulem Slowinskim (1-0), známým jako kickboxer, Rozalski vyhrál v 1. kole položením soupeře zadním nahým sytičem.
Poslední uvedený zápas svedli v lehké váze zatím neporažený domácí Mateucz Gamrot (4-0) a Andre Badi Winner (15-7-1) z Grenady, ostrova v Karobiku, který také bojoval v UFC. Tady se na UFC ale nehrálo, a domácí borec, byť zkušenosti stály na grenadské straně, vyhrál na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *