MMA: Polský turnaj v Británii?

Leszek-Krakowski-8-600x397

Turnaj Pitbull Fighting Championship 1: Battle of Britain, který se konal v sobotu 30. srpna 2014 v Norbeck Castle v Queen’s Promenade v Blackpoolu ve Velké Británii byl zajímavý, protože zde zápasili z poloviny Poláci. Někteří z nich působí v Británii stále, jiní si sem jen „odskočili“ na tento turnaj.


Hlavní událostí měl být souboj dvou skutečných hvězd, Poláka Szymona Bajora (16-5) a Brita Oliho Thompsona (12-7) v těžké váze. Ale protože byl tento zápas zrušen, byl tím hlavním zápasem boj v lehké váze mezi Polákem Leszkem Krakowským (5-0) a Litevcem Antanasem Jazbutisem (19-20). Přes značně větší zkušenosti byl za favorita pasován Jazbutis, ale skutečnost byla jiná. Jeho konec nastal již v 1. kole za 88 vteřin, kdy dostal KO po Neck Crank.
Jestli bychom brali turnaj jako utkání Polsko – svět, tak na 2:0 to zvýšil v těžké váze Lukasz Parobiec (9-3), který stále jen bojuje ve Velké Británii. Proti němu nastoupil Velšan Sam Schilder (0), začátečníka a si velký idealista, když si myslel, že porazí starého „kozáka“, ale neporazil. I on skončil v 1. kole v čase 2:15 KO/TKO po úderu kolenem.

PFC_1
Polák Oskar Somerfeld (3-0) dostal za soupeře obdobného zoufalce, Anglána Shauna Lomase (15-43), který z posledních 15 zápasů vyhrál jen dva. S Polákem si skóre nepolepšil, v kočičí váze do 80 kg prohrál po armbaru za pouhých 107 vteřin 1. kola.
Polák Lukasz Staszkiewicz (1-4), který také působí jen ve VB, i když zatím vcelku neúspěšně, dostal za soupeře stejně „nešťastného“ Angličana Toma Murryho (0-4) a dostal ho na Keylock jen za 57 vteřin 1. kola.
Polák Rafał Lassota (1-0) ve velteru uvítězil nad Angličanem Tomem Tynanem (0-2) KO/TKO po Punches pomalu v rekordním čase, za pouhých 15 vteřin.
Další zápasy byly již jen amatérské, v prvním popisovaném se utkaly ve smluvní váze do 58 kg Polka Justyna Zofia Habová (0) a Angličanka Cheryl Flynnová (0-1), která v tradici polských vítězství prohrála po Guillotine Choke, ale vzdorovala, tak až ve 2. kole v čase 0:53.
„Zásoba“ Poláku byla velká, takže se dokonce utkali dva mezi sebou, Michal Figlak v pérové váze porazil Mariusze Ciureju na body.
Jediné dvě prohry Poláku si připsali Sebastian Bartosiak, který v lehké váze prohrál s Angličanem Samem Atkinsonem v 1. kole za 2:06, a Rob Wozniak (1-0), která ve střední váze byl v boji s Angličanem Greg Summers (0-1) diskvalifikován za úder kolenem.
Poslední dvě výhry Poláků zaznamenali Abraham Szendzielorz ve velteru proti Angličanovi Andymu Davisovi Guillotinou v 1. kole za 50 vteřin a ve smluvní váze do 72 kg, kdy vyhrál Mateusz Figlak nad Angličanem Matthewem Stuartem na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *