MMA: Pozvánka na boje v zemi vycházejícího slunce

MMA 26-08 Junji Ito

Velké turnaje MMA v Japonsku se většinou konají v neděli, nejinak tomu bylo i 25. srpna. Ten den se konaly turnaje dva, Shoto: Gig Tokyo Vol. 15 a DEEP 63rd. Impact, shodou okolností oba v Tokiu. Shoto v Shinjuku Face přineslo řadu bojů, ve kterých ale rozhodovaly body, tak v muší váze Junji Ito (10-4) porazil Tadaakiho Yamamotu (9-3-2).

Stejně tak muší Fumihiro Kitahara (11-4), který byl dokonce v roce 2008 šampiónem Shoto v muší váze. Tentokrát porazil Akinobu Watanabeho, obdobně Kota Onojima zvítězil nad Hidekazu Fukushimou a Kosuke Suzuki Kotaru Hagiwaru.
Pak přišla na řadu dvojice zajímavějších čtvrtfinálových bojů, kdy v lehké váze Kazuhide Shirota zvítězil Yusukema Tanaku položením Kimurou v 1. kole, pak ale opět jen bodíčky – v lehká váze čtvrtfinále Hitoshi Ogasawara vs. Ryuta Umishita a na závěr Tateo Iino vs. Atsushi Makigaya.
Druhý turnaj „DEEP 63. Impact“ v hale Korakuen byl již zajímavější, hned první borec supertěžké váhy Kazuhiro Nakamura (18-11), známý i z UFC, tentokrát se utkal s veteránem suma i kickboxu s Henrym Miller (6-15). Ovšem tento tradiční „prohrávač“ nezklamal ani tentokrát a prohrál na KO v 1. kole v čase 4:42, a pak oznámil odchod do důchodu.

ƒvƒŠƒ“ƒg
Tradiční „japonská váha“, muší měla zastoupení i tady, ale Tatsumitsu Wada (9-7) patří mezi zkušené borce, když po počáteční šňůře pěti porážek se dostal do výborné formy, tentokrát Yuki Motoyu (7-3) porazil na body. Těžká váha zde měla zastoupení v souboji Kena Hasegawava (6-0) a Hirohida Fujinumu (12-4), kdy prvně jmenovaný měl značně navrch, bylo to KO v 1. kole. V lehké váze obdobně zvítězil KO v 1. kole, přesněji v čase 4:12  položením gilotinou Choke, Katsunori Kikuno (20-5) nad Yongem Jae Leem (7-3), v pérové váze Tatsunao Nagakura (7-4) v čase 1:53 nad Ok Yoon Fanem (0-0) a v bantamu Toshiaki Kitada (14-6) nad Korejčanem Myung Sik Kwakem (2-4), tedy opět položením gilotinou Choke v 1. Kole za 2:28.

Pak na řadu přišly dva zápasy, které skončily v kole druhém, a to když ve veltru Yuta Watanabe (16-5) porazil TKO za 2:24 Shigetoshiho Iwase (12-14) a v pérová váze Katsunori Tsuda (6-2) položením ambarem zvítězil nad Takahirem Ashidou (9-1). Z dalších šesti zápasů většina skončila opět na body, jen v pérové váze Kenjiro Takahashi (4-3) také Yudaiu Aoyama (6-7) položil ambarem v 1. kole v čase 4:20.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *