MMA: Přemožitel Pešty Magomedov vyhrál v UFC i podruhé

UFC_Fight_Night_57_Edgar_vs._Swanson_Poster

Hlavní akcí soboty 22. listopadu 2014 byl ve světovém měřítku turnaj UFC Fight Night 57: Edgar vs. Swanson, který se pořádal v texaské Austinu v Erwin Centru. Austin byl místem akce UFC podruhé, a to po čtyřech letech (UFC Fight Night 22).
Ve startovní listině nedošlo proti plánu k žádné změně, což je vcelku velká vzácnost.

Na turnaji nešlo o žádný titul, přesto se hlavní zápas v pérové váze mezi Frankiem Edgarem (17-4-1, UFC 11-4-1) a Cubem Swansonem (21-5,UFC 6-1) vypsal na 5 x 5 minut. Edgar byl v roce 2010 šampiónem UFC v lehké váze, ztratil ho v roce 2012 v boji s Bensonem Hendersonem, a i když se pokusil o odvetu, opět prohrál. Raději přešel vloni do pérové váhy, a zase v boji o titul s José Aldou prohrál. Pak se mu dvakrát zadařilo a nyní i do třetice. Swanson se nemůže v UFC pyšnit ničím takovým, i když i on má na José Aldu nepříjemné vzpomínky, protože ho zastavil v roce 2009 na turnaji WEC v postupu o možnost bojovat o titul. Na druhou stranu ze šesti vítězství v UFC byla čtveřice ohodnocena buď jako výkon nebo zápas večera. Jak bylo naznačeno, vítězem byl nakonec Frankie Edgar, a to jen pouhé čtyři vteřiny před závěrečným gongem pátého kola po Neck Crank, což bylo ohodnoceno jako výkon večera s obvyklou taxou 50 tisíc dolarů pro vítěze a současně i jako novátorské zakončení zápasu v historii UFC.
V lehké váze se představil Brazilec Edson Barboza (14-2,UFC 8-2), který má za svou jen několik dílčích úspěchů v UFC v podobě ohodnocení výkonů večera, určitě očekává proto víc, a tak se dobře připravil na Bobbyho Greena (23-5,UFC 4-0). Green byl kdysi šampiónem TFA a v KOTC a byl považován za mírného favorita, proto se očekával velmi vyrovnaný boj, ten skončil vítězstvím Barbozy na body.
V muší váze to byla pro bývalého bojovníka v bantamu Chico Camuse (13-5-1,UFC 4-2-1) premiéra, Angličan Brad Pickett (24-9,UFC 4-4) odešel z bantamu letos v březnu, jinak z jeho osmi zápasů v UFC byl pětkrát ohodnocen buď za zápas či výkon večera. V sobotu nastupoval jako favorit, ale bylo to na konec bez ohodnocení a navíc s porážkou od Camuse na body.
Obdobně nebyl favoritem v těžké váze ani ukrajinsko-ruský bojovník Oleksiy Oliynyk (49-9-1,UFC 1-0,Bellator 1-1/2010), pro kterého byl náš Martin Hudey v roce 2012 na polském turnaji Oplot MMA malinou. Tady si vlastně hladce poradil i s Jaredem Rosholtem (11-1,UFC 3-0), když ho položil úderem KO/TKO již v 1. kole za 3:21 a dostal za to ohodnoceni jako výkon večera i s peněžitou prémií.
V muší váze vyhrál Joseph Benavidez (20-4,UFC 7-2), který se dvakrát marně pokoušel o titul v UFC, nad Dustinem Ortizem (14-3,UFV 3-1) na body. Poslední zápas hlavního programu byl zápas v lehké váze mezi Mattem Wimanem (15-7,UFC 9-5) a Isaacem Vallie-Flaggem (14-5-1,UFC 1-2) vyhrál Wiman na body.
Ze šesti zápasů v předkolech uvádíme v těžké váze Dagestánce Ruslana Magomedova (12-1,UFC1-0), který v dosud jediném zápase v UFC letos v březnu porazil našeho Viktora Peštu, jako vítěze na body nad Joshua Copeland (9-0), který v UFC debutoval. Konečně se zmíníme i o nejkratším zápase večera, kdy pouhých 18 vteřin stačilo Jižnímu Korejci Doo Ho Choiovi (11-1) ve svém debutu v UFC, aby ranou skolil Mexičana Juan Manuel Puiga (11-3,UFC 0-1).

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *