MMA: Procházka to opět dokázal

MMA 18-04 Jiří Procházka

Velký úspěch zaznamenalo české MMA, v letošním prvním zápase v Japonsku dokázal Jiří Procházka ve smluvní váze do 100 kg zvítězit. Bylo to na turnaji RIZIN FF 1, který se konal v neděli 17. dubna 2016 v japonském městě Nagoya.

Procházkův zápas byl také hlavní událostí turnaje a bojovalo se na zvláštní čas 10, 5 a 5 minut. Soupeřem mu byl Kazuyuki Fujita (15-10), který mimo dvou zápasů v USA v počátku své kariéry bojuje jen na japonské půdě, ale zde se vcelku hojně setkával se zahraničními soupeři. Proto boj jiné než japonské školy mu není cizí, o to si bylo potřeba na něj dát pozor. Na druhou stranu je nutné přiznat, že z posledních sedmi zápasů s mimojaponskými soupeři pět prohrál a ta dvě vítězství byla nad úplnými začátečníky. Jirka (16-3-1) byl také proto pasován na favorita, ale ve sportu člověk nikdy neví dopředu, jak to dopadne. 

Nebýt Jirkova silvestrovského výpadku, kdy prohrál na RIZINU v turnajovém finále, byla by to úžasná šňůra čtyř zápasů. Jirka zde nenechal nikoho na pochybách, kdo je pánem arény a komu to v Japonsku svědčí, a již v 1. kole v čase 3:33 poslal soupeře po úderu k zemi.

Turnaj RIZIN byl tentokrát prošpikován velkým množstvím cizinců, v osmi zápasech bylo jen pět Japonců. Další největší hvězdou turnaje byl bezesporu v lehké váze Američan Daron Cruickshank (16-8,UFC 6-6-1), ale asi protože v RIZUNU po vystoupení z organizace UFC bojoval poprvé, nedostalo se mu výsostného postavení hlavní události. Soupeře Shinju Sasakiho (16-8-3), také rizinského premianta, porazil v 1. kole v čase 4:36 KO s Punch and soccer kicks.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *