MMA: Prosincové MMA okénko k sousedům do Polska

format_a3.indd

Turnaj Gladiator Arena 5 se konal v sobotu 14.prosince 2013 se v Pyrzyce. Hlavní událostí byl boj v lehké váze mezi Kamilem Gniadkem (5-2) a Lukášem Sajewskim (12-0), který v poslední době sbíral „body“ vítězstvími proti zahraničním borcům. 19letý Gnaiadek ve stejné úloze neprošel, prohrál s Irčanem Artem Lobovem,

takže jednak chtěl si napravit reputaci a ještě skončit s Sajewského neporazitelností. Nepodařilo se mu to a prohrál s 23letým gdyňským borcem na body. Jejich zápas byl ale vyhlášen bojem večera.

Klaczek1
Další hitový bojem bylo utkání v muší váze mezi Krzysztofem Klaczkem (6-2) a Mariušem Abramiukem (7-3-1). Klaczek má například na svém štítě před dvěma lety výhru nad našim Filipem Mackem. Ale dalšilo se mu i v Pyrzyce, kde vyhrál také na body. Fanoušky v pyrzycké hale Osir asi nejvíc zahřál duel mezi Patrickem Kaźmierczakem (1-0) s místním borcem Patrickem Hernikiem, nováčkem v MMA. Nezkušenost nehrála ve většině času význam, protože Herník byl na body lepší, ale stačila chvilka nepozornosti, 13 vteřin před koncem zápasu mu Kaźmierczak nasadil páku (armbar) a domácí borec byl na kolenou, resp. na zemi.
Další tři zápasy byly již mezi borci, kteří teprve vstupovali na profi scénu, takže s nulovým skórem. Ve váze do 66 kg si Kašpar Rot poradil s Cezarem Glapskiem, když ho ve 2. kole v čase 3:46 položil zadním nahým sytičem a Glapski musel zaklepat na podlahu před udušením.
V otevřené váze se utkali Matthew Galant a Wojciech Stawicki, ale byl to nejkratší zápas turnaje, když za pouhých 26 vteřin po několika úderech na TKO zvítězil Stawicki. Poslední profi zápas ve váze do 84 kg obstarali Raphael Komar a Krzysztof Klepacz. Také tenhle zápas skončil již v 1. kole, za 3:03 spustil Klepacz lavinu ran a Komar skončil na zemi.
Bojům hlavního programu předcházely ještě dva amatérské zápasy, kde ve váze do 73 kg vyhrál ve 2. kole v čase 1:44 armbarem  Petr Kaminski nad Fabianem Kabzińskiem a do 77 kg položením zadním nahým sytičem v 1. kole za 1:17 Daniel Tajca nad Markem Dabrowskiem.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *