MMA: První boj mezi ženami o titul KSM

KSW23_pl

Vrcholný turnaj MMA v Polsku KSW 23 se konal v sobotu 8. června 2013 v Ergo Areně v Gdaňsku. Největší zajímavostí byl první boj o šampionku KSW.

Boj ve střední váze(84 kg) o titulu KSW byl skončil dobře pro domácího borce Michala Materlu, který zvítězil nad Američanem Kendallem Groveanem jednomyslným rozhodnutím v nejdelším čas tohoto turnaje, 4 celá kola. Michal sice zvitězil, ale odešel se zlomeným nosem, čímž si zavřel za sebou možnost účasti na turnaji GMC v Německu 4. července.

Jak bylo zmíněno, u žen do 55 kg šlo o první titul. Karolina Kowalkiewiczová ho získala za pouhých 71 vteřin, když v prvním kole vyřídila Marthu Chojnoskovou.

Ve střední váze (87 kg) Polák Mamed Khalidov porazil Melvina Manhoefa v 1. kole v čase 2:09 gilotinou Choke. Bylo to jednoznačné vítězství a Melvin skončil na tom, že nečekal gilotinu, spíše nějaký útok nohou. Manhoef je surinamský rodák, ale bojuje za Holandsko.

Těžká váha vyzněla lépe pro Američana Sean McCorkle, když kimurou složil Poláka Mariusze Pudzianowského v 1. kole za 1:57.

Ve váze do 77 kg domácí Aslambek Saidov porazil Američana Bena Lagmana ve 2. kole armbarem za 4:44. Další zápas této kategorie skončil po 3. kole mezi Mexičanem Luizem Ricardo Simonem a domácím Mateušem Piskorzem jednomyslným rozhodnutím pro prvně jmenovaného.

Lehká váha (70 kg) byla ve znamení boje dvou Poláků, Mateuše Gamroty a Mateuše Zawadzkho. Zápas skončil po 2. kole TKO, když Zawadzki nebyl schopný boje. Mimochodem k tomuto zápasu měli někteří výhrady pro způsob posuzování.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *