MMA: Ruská škola kralovala

MMA 24-04c Vener Galiev

Turnajem dvou zápasů by se mohla nazvat turnaj Fight Nights Global 45, který se konal v pátek 22. dubna 2016 v Aréně v ruské Ufě. Vyvrcholením celého zápolení byly dva zápasy, kdy se špičkoví ruští bojovníci utkali s neméně zdatnými zahraničními borci.

Vener Galiev (26-8), ruská devatenáctka své váhy, se utkal ve smluvní váze do 73 kg s Arméncem Akopem Stepanjanem (22-7, Bellator 1-4/2013), který od roku 2014 působí již jen v Rusku a drží zde 3. místo velterového žebříčku, protože zde 9 zápasů v řadě vyhrál. Proč je Galiev až 19? Je to jednoduché, protože od roku 2012 se každý rok postavil do arény jen jednou. Asi právě to, že bojuje tak málo, pasovalo za jasného favorita Stepanjana. Jenže se všichni moc zmýlili, konec přišel tedy až ve 3. kole v čase, kdy v čase 3:16 dostal Galiev soupeře do Rear naked choke a dokázal, že si udržuje formu i mimo zápasy.

Ve druhém velkém zápase turnaje se Achmet Aliev (11-4) utkal v lehké váze s Brazilcem Ivanem Jorgem (26-5,UFC 2-2), který zde nastoupil poprvé od doby, kdy opustil řady UFC. Právě proto byl opět pasován na favorita on a opět se všichni mýlili. Aliev ho porazil ve 2. kole KO po úderu v čase 4:25.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *