MMA: Světový bronz pro Gottvalda

1622844_677469159015766_2681369791348400761_n

Ve dnech 11. a 12. září 2014 se konalo amatérské mistrovství světa MMA v Minsku v Bělorusku. I my jsme tam měli své zástupce, a také jsme byli vidět. Například jedním z rozhodčích, kteří se za svůj výkon „probojovali“ až do finálových utkání byl náš Jan Voborník.


Mistrem světa v pérové váze se stal Rus Magomed Yunusilau, který ve finále porazil Ukrajince Elnura Velieva technickým KO v 1. kole. Malou útěchou pro nás může být, že vítěz, Magomed Yunusilau, byl soupeřem v 1. kole našeho Tomáše Žáka. Tomáš sice prohrál, kdy v boji na zemi se mu Rus dostal do zad a uškrtil ho. Být to tak ve finále, vypadalo by top lépe, ale los nebyl pro Tomáše příznivý, mohl se dostat třeba dál.
V lehké váze vyhrál Rus Ramazan Sulebanov, který porazil Rashida Dagaeva z Kazachstánu na body.
Velterový titul získal další Rus, Gadzhimurad Khiramagomedov, když porazil dalšího Kazachstánce Shavkata Rakhmonova opět na body.

2499-fnews-blog-3
Ve střední váze dominoval opět Rus Šamil Abdulaev, který porazil opět Kazachstánce Daurena Ermekova kontumačně. Tady do prvního kola nastoupil i Tomáš Stehlík proti reprezentantu Moldávie a zápas se vyvíjel vyrovnaně, stačila však jedna rána a Tomáš měl zlomený nos. Rozhodčí ho pak již nepustili do druhého kola. Smůla.
V polotěžké váze zvítězil Kazachstánec Murad Abdurakhmanov, který porazil Rusa Magomeda Ankalaeva po předložení (armbar) v 1. kole. Tady jsme měli třetí želízko v ohni, Jana Gottvalda z Brna. Ten měl v zápase za soupeře Moldavana, kterého v obou kolech hodil na zem, kde ho systematicky rozebíral údery, proto zaslouženě vyhrál na body. Ve druhém zápase se postavil proti Ukrajinci a boj byl již vyrovnanější, muselo rozhodnout až extra kolo. Po něm na body vyhrál Tomáš, i když Ukrajinci podali následný protest. Gottvald tak dostal mezí čtveřici posledních a měl jistou medaili. V boji o finále dostal za soupeře Abdurakhmanova, takže to bylo opět pro Tomáše velmi namáhavé. Většinou se bojovalo v klinčích, ale těžil z nich Kazach. Oba se snažili jakkoliv ukončit zápas před limitem, ale nepodařilo se to ani jednomu, a tak o výsledku rozhodly opět body. A na ty vyhrál Abdurakhmanov. Přesto to je vynikající úspěch, máme BRONZ!
V těžké váze Zaur Gadzhibabaev z Ázerbájdžánu porazil Kazacha Mokhama Sulimanova TKO ve 2. kole.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *