MMA: Titul získal Filip Macek

gcf_29

Uplynulý víkend byl asi pro každého těžký, protože nebyl ani čas oznámit včas výsledky turnaje Gladiator Championship Fighting 29(GCF 29), museli jsme čekat až na pondělí. Ale už je v této organizaci zvykem tajit výsledky. Ale vraťme se raději do Mladé Boleslavu, kde se turnaj v pátek 12. prosince 2014 konal ve sportovní hale.


Hlavní událostí byl boj o titul v bantamové váze mezi Filipem Mackem (11-7-1) a Pavlem Svobodou (11-4). Filip se teď nese na vítězné vlně, má za sebou tři vítězství, když naopak před tím před remizou s Miroslavem Kubáněm, kterého mimochodem pak porazil, zaznamenal tři prohry. Pavel teď sice prohrál v vynikajícím Polákem Tymoteuszem Świątkem, ale jinak je také v dobré formě, takže se mu dávaly větší šance. Jenže často to dopadne jinak, a zápas skončil ve 2. kole KO/TKO Elbows a ruce nad hlavu zdvíhal Filip Macek, teď nový šampión GCF v bantamové váze.
Ve veltru v souboji s Ivanem Ivankou Jr. (3-1) byl favoritem Stanislava Futera (6-3), ale nedokázal to v kratším čase, o jeho vítězství rozhodly až body. I další boj byl ve veltru, utkali se Miroslav Vacek (5-7-1) a Jan Malach (3-3). Tady se očekával určitě zajímavý boj, protože ani jeden z borců nemá dosud nijak oslnivé výsledky a tady měl možnost to nějak zlomit. Pro vyrovnanější výkony se favorizoval Malach, ale rozhodla asi větší Vackova zkušenost a tak vyhrál v 1. kole.
Startovní listina doznala v další části značných změn, takže se tu objevila v pérové váze dvojice Matěj Mordačík a Jan Mikita. Slovák Mordačík se v MMA představil poprvé, stejně jako Pražák Mikita. Jediný cizinec turnaje se představil v dobrém světle a vyhrál v 2. kole.
Turnaj doplnila dvojice amatérských zápasů, kdy ve veltru Miroslav Borovský (1-0) porazil Attilu Hunu (0) v1. kole v čase 1:30 a ve váze do 88 kilogramů Petr Šifalda Radka Honku za pouhých 26 vteřin 1. kola.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *