MMA: Úspěch Damiána Grabovského i v Moskvě

DSC_3707

Jeden z nejúspěšnějších polských zápasníků MMA Damián Grabovský, těžká váha, je jeden z mála evropských borců, který uspěl i v amerických arénách. Na Bellatoru 67 před rokem v Ramě v kanadském Ontáriu vyřadil Daveho Huckabu jednomyslným rozhodnutím, ale i v delší minulosti dokázal za velkou louží sbírat úspěchy, na Bellatoru 25 v Chicagu porazil také jednomyslně Scotta Barretta. Pak sice zaváhal na Bellatoru 29 v Milwauke ve Wisconnsinu, kde jednomyslně naopak prohrál s Cole de Konradem.

To byla minulost, Damián, i když mu je již 33 let, stále myslí na budoucnost. Letos se do klece postavil dvakrát, a pokaždé zvítězil, když v dubnu v domácích Katovicích vyřídil děleným rozhodnutím Stava Economoua, ale zaletěl si i do Moskvy.

Moskevský turnaj M-1 Challenge 39 se konal 23. května a Damián tu narazil na Tadase Rimkevičiuse z litevské Rigy. Tento borec sice ještě neopustil evropský kontinent a jen jednou se utkal s americkým resp. mexickým borcem, myšleno s Antoniem Silvou, ale to je již dávno zapomenutu. V poslední době brázdí nejvíce arény v Rusku, kde se zúčastňuje ruských mistrovství MMA, ovšem se střídavými úspěchy. Asi je tak v Rusku znám, že dokonce hlasatel ohlásil, že je Damián zástupce Ruska.

Damián vyhrál silou své vůle hlavně ve druhém kole, dokonce se prosazoval kopy kolenem, ovšem nakonec se ukázalo, že mu Tades nebyl důstojným soupeřem. Vítězstvím si tak upravil své skóre již na 18 – 1 a těší se na dvacítku. Mimochodem Tades nebyl favoritem, sázkový poměr byl v jeho neprospěch 1:40.

Z dalších výsledků v Moskvě jen tolik, že se dlouho očekával návrat ruského borce střední váhy, hvězdy Vyacheslava Vasilevského, který si také poradil s Charlesem Andradem. V boji o mistrovský titul muší váhy vyhrál Marat Gafurov nad ambiciózním mladým Alexejem Nevzorovem.

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *