MMA: V Grozném si zápasů diváci moc neužili, jak byly krátké

N

Zajímavý turnaj se pořádal v jedné z bašt ruského MMA v Grozném, resp. v jeho Zápasnickém klubu v neděli 9. března pod jménem Absolute Championship Berkut – Grand Prix Berkut 2. Zajímavostí turnaje byla nejen účast některých zkušených borců, ale hlavně v tom, že z 16 zápasů jen jeden skončil na body a pouze tři skončily až v kole druhém.

Hlavní událostí měl být v těžké váze boj Rusa Beslama Isaeva (25-7) a Uzbeka Khasankhona Baratova (0-1). I když postavit takovou dvojici je proti rozumu, Uzbek je borec, který sbíral zkušenosti a vavříny v kickboxu. Ale ukázalo se, že jeho zkušenosti na MMA nestačily a zápas skončil KO po pěkném zásahu kolenem za pouhých 13 vteřin ve prospěch Isaeva.
Zápas ve veltru vyhrál Ibrahim Tibilov (1-1) nad Narimanen Abbasovem (2-0) po jeho vzdání po Rear-Naked Choke vteřinu před koncem prvního kola (4:59). Zápas ve střední váze mezi Magomedem Magomedkerimovem (11-3) a Islamem Yashaevem ((0) ukončil za pouhých 15 vteřin 1. kola lékař.

IMG_2177
Těch „nevyvážených“ zápasů bylo v turnaji dost a dost, ale samozřejmě se vždy proti sobě postaví ti, kteří chtějí. Ve velteru, což byl onen jediný bodový závěr, vyhrál  Danil Babakulov (2-1) nad nováčkem Daudem Shaikhaevem (0).
S většími ambicemi i zkušenostmi ve velteru nastoupil Eldarhan Machukaev (2-1) proti Yusupu Gadjiomarovi (0) a dokázal do v čase 2:28 výhrou po Triangle Choke. Zkušený Bagautdin Sharaputdinov (7-3) dostal za soupeře Litevce Didzise Verbickisa  (0-1) porazil ho za 91 vteřin 1. kola Rear-Naked Choke.
Na první pohled vyrovnaný zápas ve velteru mezi Usmanem Bisultanovem (0) a Ibragimem Visurovem (0-1) vyhrál prvně jmenovaný za 62 vteřin po armbaru. Ani další zápas ve velteru mezi Mahirem Mamedovem (2-0) a Guseynem Omarovem (0-1) nebyl dlouhý, naopak Mamedov vyhrál po gilotině Choke za 38 vteřin. Ani minutu netrval také v pérové váze Rusa Lom-Ali Nalgieva (0-2) a Litevce Aleksandra Skreiverse (0-3), který dostal armbar za 58 vteřin 1. kola.
V lehké váze Rus Abdulla Almurzaev (0) porazil o něco zkušenějšího Francouze Timura Esanukaeva (2-1) až ve 2. kole po úderu kolenem v čase 2:11. Jeden z nejzkušenějších z bojovníků večera, Arsen Ubaidulaev (11-5) porazil ve velterové váze Sheikha  Murtuzalieva (0-2) po anaconde Choke za 81 vteřin.
Z dalších zápasů můžeme připomenout ve velteru Rusa Olega Bagova (9-6), který měl dalšího nulového soupeře, Ahmeda Mirzaeva (0), boj trval 61 vteřin a skončila také anakondou Choke. A konečně v lehké váze Kazachstánec Ermek Tlauov (1-1) porazil Ukrajince Sayda-Hamzata Avkhadova (4-2) armbarem za 1:41.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *