MMA: Viktor Pešta opět v aréně UFC

1

Na americkém turnaji UFC 192: Cormier vs. Gustafsson, který se konal v sobotu 3. října 2015 v Toyota Centru v Houstonu v Texasu, jsme měli své želízko v ohni, na startovní listině se objevilo jméno Viktora Pešty. Hlavním zápasem turnaje byl titulový boj o šampióna mezi současnou jedničkou světového žebříčku Danielem Cormierem (16-1,UFC 5-1) a vyzývatelem Alexandrem Gustafssonem.

Cormier se ve svém životě věnoval více sportům, a ve všech byl vynikající, např. v zápase za tým USA se zúčastnil olympijských her v Řecku v roce 2004 a na MS v Ázerbájdžánu v roce 2007 získal bronzovou medaili. Od roku 200 se věnuje MMA a získal několik primátů, prvním šampiónem v těžké váze byl v KOTC v roce 2010, v roce 2012 byl šampiónem ve Strikeforce. Od loňského roku bojuje i v polotěžké váze a šampiónem této váhy se stal letos na druhý pokus, kdy prohrál v lednu s Jonem Jonesem a následně porazil v květnu Anthonyho Johnsona.Teď tedy nastupoval ke své první obhajobě proti Švédovi Gustafssonovi (16-3,UFC 8-3). Ten se nemůže pyšnit tolika úspěchy, ale má za sebou například úspěšnou kariéru boxera, ale i tak nebyl brán jako favorit. Ovšem v aréně to vypadalo jinak, o vítězství musely rozhodnout body, a to ve prospěch Cormiera.

1

Mistrovský zápas pro svou důležitost uzavíral kolo dvanácti zápasu, na druhou stranu zápas Viktora Pešty (10-2,UFC 1-1) v těžké váza vše začínal. Jeho soupeřem byl Derrick Lewis (12-4,UFC 3-2), který byl šampiónem těžké váhy v Legacy FC v roce 2012 s jednou obhajobou, než přešel do UFC. Je pravdou, že všechny zápasy v UFC skončil před limitem v 1. a ve 2. kole, a to i v případě neúspěchů. Viktor byl prvním, kdo mu vzdoroval do kola třetího, když až v čase 1:15 byl po úderu knokautován. Klade se nám tady na jazyk otřepaná fráze „nadějná prohra“, ale s vírou v srdci tomu můžeme věřit. I negativní zkušenosti mohou být přece branou k dalším úspěchům.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *