MMA: Výjimka v UFC, hlavní zápas skončil plichtou

fight-night-33

Další turnaj nejvýznamnější organizace na světě UFC se konal pod názvem UFC Fight Night 33 v sobotu 7. prosince v australském Brisbane. v tomto městě je plánováno celkem pět turnajů UFC, tento byl tedy první. Hlavní událostí a vrcholem večera byl zápas v těžké váze mezi Novozélanďanem Markem Huntem (9-8) a Brazilcem Antoniem Silvou (18-5).

Hunt je známý kickboxér, ale to k vítězství nevedlo. Zápas skončil po pěti kolech většinovou remízou, ale zápas byl ohodnocen jako Boj večera. Boji předcházely dva zápasy v polotěžké váze. Brazilec Mauricio Rua (21-8) si to rozdal s Novozélanďanem Jamesem Te Hunou (16-6). Rua byl v letech 2010 až 11 šampiónem UFC v polotěžké váze, poradil si i tentokrát a byl z toho knokaut večera po úderu v čase 1:03. Ve druhém polotěžkém zápase Američan Ryan Bader (15-4) porazil Australana Anthonyho Peroshe (14-7), také známého z jiu-jitsu, na body.

UFC-FN-33AUS1

Do hlavního pořadu se ještě vešly tři zápasy, v těžké Američan Pat Barry (8-6), známý i jako kickboxér, prohrál s Novozélanďanem Soa Paleleiem (19-3) KO po úderech v 1. kole v čase 2:09. Ve střední váze další Novozélanďan Dylan Andrews (17-4) prohrál s Američanem Clintem Hesterem (8-3), když si ve 2. kole vykloubil rameno a nebyl schopen pokračovat.

Prvním zápasem hlavního pořadu byl ženský zápas v bantamové váze mezi Američankou Julií Kedzieovou (16-12) a dosud neporaženou Brazilkou Bethe Correiovou (6-0). Zkušená Kedzieová se nakonec musela před Jihoameričankou sklonit, když prohrála na body.

Předzápasy představily také další zajímavé borce, v bantamové váze Japonec Takeya Mizugaki (18-7-2) porazil na body Američana Nama Phana (18-11), který jinak ale bojuje v muší váze. Ve střední váze Brazilec Caio Magalhaes (6-1) porazil opět na body Ameriko-Kanaďana Nicka Ringa (13-2). V muší váze Richie Vaculik (9-1) z Nového Jižního Walesu prohrál s Američanem Justinem Scogginsem (7-0) na TKO po úderech v 1. kole v čase 4:43. Ve střední váze se představil Polák Krzysztof Jotko (13-0) a proti němu Brazilec Bruno Santos (13-0). Oba se šťastnou třináctkou na straně vítězné a s nulovou prohrou. Tedy úplně ne, Jotko má jedinou prohru v jediném amatérském zápase, než vstoupil na profi scénu. Nakonec zápas došel do závěru a na body vyhrál Jotko.

První zahřívací zápas turnaje přivedl ve velteru do arény Alexe Garciu (10-1) z Dominikánské republiky a Australana Bena Walla (7-0-1), který nevyužil domácího prostředí a prohrál v nejkratším zápase turnaje, za pouhých 43 vteřin na KO razníky.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *