MMA: Ženské MMA má v USA zelenou

Michelle_Waterson_1

V USA, ale asi to není tak neznámé u nás, mají i ženskou organizaci MMA. Její turnaj Invicta FC 8: Waterson vs. Tamada se konal v sobotu 6. září 2014 v Municipal Auditoriu v Kansas City v Missouri. Podle titulku hlavní událostí byl souboj o titul v atomové váze (do 47,6 kg) mezi Michelle Watersonovou (11-3) a Japonkou Yasuko Tamadovou (15-8-3).

Papírově to jistě na první pohled vypadá vyrovnaně, ale za jasného favorita byla pasovaná současná šampiónka Američanka. A ta se nedala zahanbit poslala po KO/TKO Knee and Punches Yasuku k zemi, bylo to až ve 3. kole v čase dvě vteřiny před závěrečným gongem.
Finka Katja Kankaanpaová (9-1-1), která v září 2012 remizovala s naší Simonou Soukupovou, tady sebrala titul slaměné váze 52,2kg) Stephanií Egginkové (4-1) po D’Arce Choke dokonce až v 5. kole v čase 2:03.
V dalších zápasech šlo již jen o prestiž jednotlivých bojovnic, takže se oproti plánovaným pěti kolům v titulových bojích, zde bojovalo jen na kola tři. Tonya Evingerová (13-6) porazila v bantamu Brazilku Ediane Gomesovou (10-2) po Armbaru v 1. kole za 3:31.

Yasuko-Tamada
I když ženské boje byly atraktivní, nám jména jednotlivých bojovnic asi mnoho neříkají, proto dál jen zlomkovitě.
DeAnna Bennettová (4-0) v bantamu vyhrála nad Michelle Ouldovou (7-3) KO/TKO úderem ve 2. kole v čase 1:34, Kanaďanka Charmaine Tweetová (5-4) v lehké váze zase Veronicu Rothenhauslerovou (1-0) KO/TKO po Ground and Pound v 1. kole za 4:05 a Mexičanka Irena Aldanaová (3-1) domácí Peggy Morganovou (2-1) v bantamu po Rear Naked Choke v 1. kole za 2:50.
Zvláštní profizápas svedly profizačátečnice JJ Aldrichová (0, ale amatérsky 7-4) a Delaney Owenová (2-0,am.7-1), když jejich boj skončil vítězstvím Aldrichové na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *