MMA: Ženy ovládnou Bellator?

MMA 25-06b Ashley Cumminsova

Zajímavostí turnaje Bellator 157: Dynamite 2, který byl pořádán v Scottrade Centru ve St. Louis v Missouri, byla pětice ženských soubojů z dvaceti. Diváci si tedy přišli skutečně na své a Bellator možná nasadil novou laťku v prosazování ženského MMA.

Hlavní událostí byl souboj ve smluvní váze do 50 kg mezi Ashley Cumminsovou (3-3) a Nicole Smithovou (1-0). Turnajů je mnoho a ženy méně a jsou „v kurzu“, takže ne každá organizace má ve svých řadách světové špičky, konkrétně tady Cumminsová je na 62. místě na světě mezi ženami bez rozdílu vah. V Invictě FC se jí moc nedařilo (1-3), takže hledá štěstí v Bellatoru. Její soupeřka Smithová je vysloveně na začátku své kariéry, takže v Bellatoru si může udělat dobré jméno, navíc zde nastoupila dva roky po svém prvním zápase. Smithová byla překvapivě pasovaná na mírnou favoritku, ovšem svou roli neobstála a prohrála již v 1. kole v čase 1:33 po Choke.

Obdobně i druhý hlavní zápas obstaraly ženy, konkrétně ve smluvní váze do 59 kg Katy Collinsová (3-1) a Michelle Royerová (1-0). Tady byla favoritka jasná, Collinsová vyhrála již v 1. kole za pouhých 48 vteřin Armbarem.

Mezi muži byl zápasovou jedničkou souboj opět ve smluvní váze do 102 kg mezi Quintonem Jacksonem (36-11,UFC 8-5,Bell.3-0) a Japoncem Satoshi Ishiiou (14-5). Toho jsme asi z nás většina nemohli vidět, ale jen pro zajímavost, ve svém dosud posledním zápase kariéry prohrál loni v prosinci s naším Jiřím Procházkou. Tenhle borec ale byl například olympijským vítězem v judo do 100 kg v roce 2008 v Pekingu. S takovou vizitkou je asi ctí každého bojovníka ho porazit, takže chvála Jiřímu. Tady ale také nepřesvědčil, prohrál s Jacksonem na body.

ještě zmíníme titulový zápas v lehké váze, který vyhrál Michael Chandler (14-3,Bell.11-3), m.j. šampión v letech 2011 až 2013, nad Brazilcem Patrickem Freirem (16-7,Bell.9-6) po KO úderu ve 2. kole v čase 2:14.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *