Nejčastěji používané bojové styly v MMA

Kickboxing

Jak už ze samotného názvu této sportovní disciplíny vyplývá, může se MMA pochlubit širokou škálou nejrůznějších bojových technik, které mohou bojovníci v rámci souboje použít. Díky přítomnosti fighterů z celého světa pak můžeme vidět střety nejrůznějších bojových stylů a umění z různých koutů světa, k čemuž dochází v podstatě jen na podlaze oktagonu. A toto jsou ty nejčastější z nich.

Box

BoxingBox je jedním z nejzákladnějších stylů, který využívá velké množství fighterů. Jedná se v podstatě o základní údery rukama, které nejsou kombinovány s kopy ani chvaty. Právě prvky boxu ve spojení s pohybem těla jsou hlavním klíčem k úspěchu u mnoha bojovníků, kteří se soustředí právě na sílu svých úderů a háků. Pokud se takovýto specialita trefí přesně tam, kam chtěl, velice často se mu podaří ukončit zápas na KO. Mezi takové borce patří například Cain Velasquez, Nick Diaz, Junior Dos Santos, nebo Dan Hardy.

Muay Thai

muay-thaiTento bojový styl pocházející z Thajska je dalším velice populárním stylem, který můžeme v oktagonu spatřit. Jedná se o bojové umění pracující s krátkou, střední a dlouhou vzdáleností, přičemž každá z nich obsahuje svou sadu úderů, kopů a pák. Jedním z největších plus u Muay Thai je to, že bojovníkovy dává vysokou výdrž a všestrannost.

Kickbox

KickboxingDalší velice oblíbený styl, který přináší do souboje krom úderů pěstmi, také kopy a údery lokty. Jedná se o fyzicky velice namáhavý styl, který však při osvojení, dává fighterovy velmi silnou zbraň v podobě všestrannosti a možnosti překvapit nečekaným úderem. Jeho trénink si však vyžaduje dlouhou přípravu a návyk kostí a kloubů na tak silnou zátěž.

Brazislké Jiu-Jitsu

Jiu-JitsuDalší velice rychle se rozšiřující bojový styl, který do oktagonu přinášejí hlavně bojovníci pocházející z Brazílie. Jedná se o bojový styl, který je velice vhodný v případě, kdy stojíme proti fyzicky vyššímu a silnějšímu soupeři. Tento styl totiž přenáší souboj na zem, kde je díky němu oponent zasypáván řadou úderů z nejrůznějších pozic od rukou po lokty kolena až po chodidla.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *