Profil: Phil Davis

14_PhilDavisUFC117w

Phil Davis
Datum narození: 25.11. 1984
Přezdívka: Mr. Wonderful
Výška: 188 cm
Váha: 93 kg
Rozpětí rukou: 201
Klub: Aliance MMA, Team Loiyd Irvin

Phil se narodil v Harisburgu v Pensilvánii. V osmé třídě začal s wrestlingem ve kterém nasbíral rekord 112-17. Ve wrestlingu byl jako mnoha jiných zápasníků velice úspěšný. Po škole začal plně trénovat MMA a stal se členem LionHearth MMA. S UFC podepsal v roce 2009 po skore 4-0. Je hlavním treningovým partnerem Alexandra Gustaffsona, kterého porazil v jednom z jeho prvních zápasů v UFC. Ve svém debutu však bojoval s Brianem Stannem kterého porazil na body.

V roce 2010 měl Phil možnost změřit síly s Timem Boetschem, který má v UFC dobré jméno. Zápas byl vyrovnaný až do druhého kola, kde se Philovi povedlo chytit Kimuru a Tim odplácal.
Poté následoval zápas s mladším z bratrů Noguerirových. Zápas vyhrál jednomyslným vítězstvím rozhodčí. Philova hvězda začala pomalu stoupat a začalo se o něm mluvit jako o mladém talentu. V roce 2012 však přišla první prohra proti legendě tohoto sportu Rashadu Evansovi. Po této prohře přišel Phil o možnost zápasit o titul.

Davis

Po první prohře přišel zápas a Wagnere Prado, naneštěstí Phil štouchnul prstem svého protivníka do oka, a ten nemohl pokračovat. Zápas tedy skončil jako No Constest. Zápase se opakoval o tři měsíce později. Phil zápas ukončil ve druhém kole na anakondu. Po této výhra měla přijít největší výzva jeho kariéry. Zápas s bývalým šampioném Lyoto Machidou. Zápas byl velice nerozhodný, Phil však vyhrál na body. Mnoho expertů si ovšem myslí, že měl vyhrál Lyoto. Měl přesnější údery a tolik neinkasoval. Phil naposledy prohrál proti Anthonymu Johnsovi, který mu prakticky nedal šanci.

453ffd0eb622417ab9f6ab40f9733ef0

Phil je velice dobrý na zemi. Má dobrý základ ve wrestlingu a je držitelem fialového pásku v BJJ. Většinu zápasů tedy svého soupeře “uházý” na body nebo skončí zápas před limitem na subbmisi. Phil má také svůj vlastní patent na subbmisy zvanou Wonder-bar, což je subbmise na způsob kimury zezadu z pozice side-control.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *