Ronda Rousey – Z tělocvičny na filmové plátno

DSC_9578.jpg

Úspěšná a oblíbená akční série Expendables přináší ve třetím díle další výbušnou porci zábavy a hýří zvučnými jmény akčních legend. Stallone, Statham, Lundgren, Jet Li, Schwarzenegger, nově Antonio Banderas, Harrison Ford, Wesley Snipes a jako nepřítel Mel Gibson. Tým Expendables tentokrát poprvé posílí i žena. Ronda Rousey.

Z tělocvičny na filmové plátno

Z tělocvičny, z ringu a často přímo ze stupňů vítězů až před filmovou kameru. Tuhle cestu kdysi absolvoval Jean-Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Mickey Rourke, Dolph Lundgren nebo Jason Statham. Všichni použili svůj sportovní základ a kariéry, aby se z nich staly akční hvězdy. Většina z nich má také své místo v týmu Expendables.

V jejich stopách jde Ronda Rousey.

Stěžejní postava série Expendables: postradatelní Sylvester Stallone v aktuálním díle uvažuje, že staré parťáky ve svém týmu žoldáků doplní nebo přímo nahradí novou krví. A to je šance pro nové tváře a dokonce pro první ženu v týmu Expendables.

Jako zástupce nové generace sportovců, kteří z tělocvičny zamířili před kameru, je nepřehlédnutelná Ronda Rousey. V Expendables: Postradatelní 3 hraje Lunu, expertku na boj zblízka a jedinou ženu v hodně chlapské partě nájemných žoldáků na odstřel.

poster Rousey Ronda

Sportovní kariéra Rondy Rousey začala doslova v kolébce: její matka je totiž AnnMarie de Mars, první Američanka, která v roce 1984 vyhrála mistrovství světa v judu. Svou dceru Rondu prý každé ráno probouzela judistickými chvaty. Zřejmě se to vyplatilo, protože Ronda už v sedmnácti letech startovala jako vůbec nejmladší judistka na olympiádě v Athénách a na olympiádě v Pekingu posléze získala bronzovou medaili.

Krátce nato svět juda opustila a začala se věnovat smíšeným bojovým uměním. Stala se vůbec první ženskou účastnicí šampionátu UFC (Ultimate Fighting Championship), na kterém dosud nebyla poražena. Je pověstná tím, že do ženských bojových umění zavedla vulgární jazyk; při závodech se otevřeně naváží do svých soupeřek a jejich bojových schopností. Údajně to dělá proto, aby své disciplíně zajistila větší popularitu…

Jejím receptem na úspěch v zápasu je užít si těsně před začátkem trochu sexu: „Je to lékařsky ověřený fakt,“ tvrdí. „Když má žena před zápasem sex, zvýší si hladinu testosteronu. Je to přesně naopak než u mužům, ti totiž musejí před zápasem sexuálně abstinovat, ale ženám se doporučuje pravý opak. Takže pokud mám příležitost, jsem rozhodně pro.“

Do světa showbusinessu poprvé vstoupila už v roce 2012, jako modelka, když se objevila nahá na obálce sportovního časopisu ESPN The Magazine. Ovšem pro fotografování zvolila pózu, kde neodhalila žádné strategické partie. V rozhovoru to později vysvětlila: „Moje máma mi dala radu, které se držím: ,Ať nafotíš jakékoli snímky, budou tady už napořád a jednou je uvidí tvůj dvanácti-, třináctiletý syn nebo dcera. Takže mysli na to, abys nepouštěla do světa něco, co by tvé dítě jednou nemělo vidět.‘ Proto tady neukážu v časopise nic, co bych neukázala na pláži.“

Expendables 3 jsou jejím filmovým debutem, ale v blízké budoucnosti ji čekají další dva filmy: sedmé pokračování série Rychle a zběsile a filmová verze seriálu Vincentův svět.

 

Ronda Rousey (27)

Mistryně bojových umění, judistka

–          dcera judistky AnnMarii de Mars, první Američanky, která vyhrála mistrovství světa v judu

–          v 17 letech startovala na olympiádě v Athénách jako nejmladší judistka, která se her účastnila

–          získala bronzovou medaili v judu na olympiádě v Pekingu

–          v disciplíně smíšených bojových umění debutovala roku 2010

–          první ženská účastnice a také první vítězka UFC (Ultimate Fighting Championship), šampionátu smíšených bojových umění; na tomto mistrovství dosud nebyla poražena.

 

Jean-Claude Van Damme – reprezentant Belgie v karate ve střední váze; profesionální kariéra v kickboxu

Arnold Schwarzenegger – jeden z nejúspěšnějších kulturistů historie

Chuck Norris – šestinásobný mistr světa v karate ve střední váze; mistr bojových umění

Mickey Rourke – amatérský i profesionální boxer

Dolph Lundgren – vítěz několika významných turnajů ve full-contact karate

Jason Statham   –   člen reprezentačního potápěčského týmu Anglie

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *