Rozhodnutí pro někoho aneb jsme si všichni rovni?

Leky v MMA

Celostátní výbor NSAC (Nevadská státní atletická komise) řešila problém užívání TRT (forma hormonální substituční terapie). Rozhodnutí však vyvolalo značnou nevoli, protože komise dala svolení těm, kteří již TRT užívají, ale nedá již povolení novým bojovníkům.

Problém se probíral v tamním tisku asi deset dní, ale ne s jednoznačným názorem. Přesto rozhodnutí celostátního výboru NSAC je překvapivým precedentem. Rada rozhodla pokračovat v udělování povolení těm hráčům, kteří již užívají TRT, ale již nechtějí vydat povolení pro nové bojovníky po celém světě. Takže i za velkou louží platí, že jsme si všichni rovni, jen někteří rovnější.

Zástupce Komise Andy Foster k tomu řekl: „Nebudeme říkat ne těm, kteří již obdrželi svolení k použití, ale nikdo nový již povolení neobdrží.“

Výjimku tak tvoří skupina bojovníků, kterým se již ukázaly nevratné změny z nedostateku hormonu testosteronu. Mezi tuto vyvolenou elitou je nejméně osm lidí, kteří mají zdokumentované případy použití léčby TRT. Mezi těmi jsou Chael Sonnen, Vitor Belfort, Dan Henderson, Quinton Jackson a někteří další. Každý z uchazečů musel, však také předložit příslušné dokumenty opravňují použití TRT. Navíc ještě budou tito bojovníci povinni projít důkladným vyšetřením na úroveň testosteronu před, během a po zápase.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *