Studio Fighter´s SAP – sportovní vyžití pro celou rodinu

FOTO6

Mít se tak kde pořádně vyřádit. Vybít přebytečnou energii, zlepšit fyzičku, kapku vyrýsovat tělo… A moje manželka by ráda zumbovala, děti by měly občas dělat něco jiného, než sedět u počítače nebo se poflakovat kdovíkde. Ale kam, aby si vybral každý? Rozhodně do Studia Fighter´s na pražském strahovském stadionu. Vydali jsme se ho za vás otestovat, vyzpovídat majitele Jaroslavu Němečkovou a Martina Zavorala, a toto zjistili…

K našemu testování na lidech, které je ideálním řešením jak zjistit, kde nechám za své těžce vydělané peníze trápit tělo, jsme si vybrali lekce TRX, kondičního kickboxu a ADK. A hned na prvním tréninku se zamilovali. Profesionální přístup, příjemné prostředí, milí spolusportující, bezproblémové parkování, hlídání dětí, masáže, v sousedství bazén, ceny více než příznivé – jedna z variant je 500,-/měsíc, a můžete chodit, jak je libo. Co víc si přát. A že jsme posuzovali opravdu přísnou optikou. Oproti ostatním zatím testovaným sportovištím zde opravdu dbají na zdraví klientů. Nevynechávají zahřátí, úvodní ani závěrečný strečink, v rámci posilování vás nijak nešetří a zároveň hlídají správnou techniku. Za poměrně krátkou dobu pozorujete výsledky. Takže můžeme s klidným srdcem říci, že zde se investice opravdu vyplatí. Jen upozorňujeme na vysokou míru závislosti…

FOTO11

A dali jsme slovo také majitelům studia:

Přednost má žena – Jaroslava Němečková

Jak ses dostala ke sportu stále ještě ne zcela typickému pro ženy?

Od 10-ti let jsem hrála volejbal na vrcholové úrovni, pak jsem se stala i trenérkou a pod mým vedením se stali starší žákyně VK Šanov vicemistryněmi ČR, takže sportovec od základu. Míša (syn Michal Němeček – v dnešní době trojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy) vyzkoušel všechny druhy sportu, nic mu nikdy nedělalo problém, což je pravděpodobně způsobeno tím, že jsem s ním v bříšku hrála do 6. měsíce těhotenství volejbal. Při fotbale mu ale prošlápli koleno a pak doktor doporučil dělat nějaký silový sport pro zpevnění kolena. Narazili jsme na jednu základní školu, kde dělali bojové sestavy s gymnastikou. Po půl roce se jelo na závody, a hned dvě 2. místa. Za měsíc trenér odešel, a co s tím klubem? Tak Jaruška pověsila volejbal na hřebík a začala se zajímat o kickbox. Chvíli jsem trénovala děti v Teplicích sama s jedním z nejstarších svěřenců, pak sehnala kvalifikovaného trenéra, který vzal Michala v jeho 11 letech na MS, kde obsadil 3. místo. Tady se seznámil se Zavíkem (Martinem Zavoralem, spolumajitelem Studia Fighter´s) a nastal obrat mého života o  380 stupňů včetně pendlování mezi Teplicemi a Prahou, což mi zůstalo do dneška.

Jaké funkce tedy aktuálně zastáváš?

V současné době jsem člen VV ČSFu, jsem předseda komise pro pointfinghting, předseda komise pro pořádání závodů v ČR a koordinátor výjezdů reprezentace.

Je pro tebe práce koníčkem, nebo v ní vidíš poslání?

Ani koníčka, ani poslání. Ze začátku to bylo vše kvůli Míšovi, co bychom  jako rodiče pro své děti neudělali. A dnes? Snad rutina, snad srdcová záležitost, nedovedu si představit, že bych z toho  někdy bláznivého kolotoče nějak vypadla člověku by to strašně chybělo.

FOTO10

 

Kdo dostal nápad otevřít studio?

To byl společný nápad s Martinem. Dlouho jsme hledali vlastní prostory, pak jsme získali (to už budou 3 roky) obchodní zastoupení od firmy SAP z Itálie a pak to šlo ráz na ráz. Je to, jako když spustíš stroj, který se nedá zastavit, a víš, že to musíš dokázat, aby šlapal, jinak je všemu konec.

V čem považuješ SAP za jedinečný, proč bychom měli chodit trénovat právě k vám?

Snažíme se, aby bylo studio tzv. rodinné. Aby tam každý našel svoji možnost  si zatrénovat v jeden čas. Tím, si myslím, se lišíme od velkých fitek. I když někdy strašně prudím, že si tam každý chodí jak domů. Ale někdo to tam musí usměrňovat, dát tomu řád – funkci prudiče jsem tedy vyfasovala já. Jinak u nás vládne pohoda…

…což mohu potvrdit. Co bys ráda v rámci své profese (svých funkcí) změnila?

FOTO3

Víš, jsem v kickboxu laik. Když to ale vezmu ze strany ČSFu a jako člen VV, strašně mě mrzí, že v ČR  je málo trenérů, kteří mají odvahu (a to je důležité) trénovat polokontakt, hlavně disciplínu  pointfighting, která v největší asociaci WAKO vévodí všem disciplínám. A díky tomu, že trenéři si nevěří a nechtějí tuto disciplínu trénovat, i z toho důvodu, že se na ni špatně shánějí sponzoři, má Zavi jako státní trenér špatnou pozici. Kolikrát jsme zoufalí, když máme někoho vybrat či nominovat na MS a ME. Ale snad se díky pořádání seminářů (jako např. Raymonda Danielse) vše změní. A díky naší SAP lize…

Hovoří mužská polovina vedení – Martin Zavoral –pětinásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy

První otázka stejná jako pro Jarušku – jak ses dostal ke kickboxu?

V 6-ti letech jsem začínal fotbalem, pak chvíli chodil na judo kvůli sestře, kterou to nebavilo, takže jsem měl roli motivátora. Když mi bylo 13, frčel Van Damme, Bruce Lee a díky tomu se mi začaly líbit bojové sporty. Počátky byly s kung-fu, které mě ale neuspokojovalo, protože tam nebylo tolik sparingů. Tak jsem v 15-ti letech přešel na kickbox. O rok později jsem vyhrál první titul ČR a od té doby pro něj dělám první-poslední. Svoji závodní kariéru jsem završil ve 30-ti letech (v roce 2009) výhrou US Open. Mám za sebou přes 1.000 zápasů v pointfightingu, přes 700 v lightkontaktu – aktivně jsem závodil 15 let. Mé sny a cíle byly: stát se reprezentačním trenérem, mít své studio a mít vlastní značku oblečení (od roku 2010 máme smlouvu s firmou SAP a tím výhradní zastoupení v ČR + vlastní kimona, rukavice i botičky Fighter´s). Vše se mi splnilo a jsem rád, že mohu pracovat na tom, aby byl kickbox opět populární.

FOTO7

Jaké všechny funkce tedy zastáváš aktuálně?

Jsem sportmanagerem našeho studia, mám na starosti všechny trenéry. Reprezentační trenér Českého svazu full kontaktu (polokontaktní disciplíny), člen české STK (sportovně-technické komise). 3 roky jsem studoval FTVS, mám trenérskou licenci II. třídy, jsem držitelem 3. danu černého pásku, v brzké době budu dělat zkoušky na 4. dan.

Další aktivity do budoucna?

Rád bych, aby se začalo věnovat sportu více dětí. Podle průzkumů je tomu v ČR aktuálně pouze u 20% z nich. A proto chodím přednášet do škol o důležitosti sportu, proto jsme s Jarkou rozjeli v roce 2010 projekt SAP liga. Jeho úkolem je vzdělávání našich nejmenších závodníků v oblasti pointfigtingu a lightkontaktu, posledním rokem i kicklight. Umožňujeme jim více závodit, sbírat zkušenosti. Liga vznikla hlavně z toho důvodu, že je velký počet těch, kteří nemají peníze na výjezdy do zahraničí, na sportovní vybavení. Výherci zápasů sbírají body, a kdo nasbírá nejvíce, vyhrává kompletní výstroj od firmy SAP.

Jaká je cílová skupina vašeho studia?

Naší specializací je kickbox. Máme zde disciplíny pointfighting, lightkontakt a kicklight. Zaměřujeme se na závodníky, ale na své si zde přijdou i ti, kteří se chtějí hýbat pouze kondičně, stejně jako profesionální sportovci (poskytujeme komplexní doplňkové tréninky – kondiční přípravy pro fotbalisty, florbalisty, házenkáře, veslaře…). V nabídce máme dále TRX, kickbox aerobik, kruhové tréninky, atletické tréninky, zumbu, Krav Maga… Rozvrh lekcí je sestaven tak, aby bylo možné navštěvovat naše studio opravdu denně. U žen je velmi oblíbené dopolední cvičení s chůvou, kdy už maminky nemusí řešit, kam s ratolestí, když chtějí zapracovat na své postavě. Souběžně s dětskými tréninky máme lekce i pro dospělé, zde odpadá opačný případ – co dělat v čase, kdy vaše dítko sportuje. Pokud zrovna nemáte náladu na sport, lze využít služeb naší masérky. Další naši výhodu spatřuji v trenérském týmu světové úrovně. Neustále se snažíme zdokonalovat naše služby i znalosti, pro nás opravdu platí „náš zákazník-náš pán“.

FOTO8

Autor: Olga Jandová

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *