UFC prodáno!

th_900_600_cz_1_145_1468426218

Již několik měsíců se nejrůznější šířila fáma o tom, že UFC bude prodáno. Dana White se však tomuto klepu horečně bránil, tedy až minulého pondělí, kdy bylo UFC prodáno.

Jak se říká na každém šprochu, pravdy trochu a v tomto případě to platí dvojnásob. Fámy o tom, že White prodává UFC kolovali již dříve, ovšem tentokráte se jednalo ve vcelku intenzivní vlnu spekulací, která se nakonec dočkala svého břehu a byla definitivně potvrzena. UFC bylo opravdu prodáno.

Jako první asi každého zajímá cena něčeho takového, čím UFC je. Předem je nutno říci, že částka je to opravdu rozměrná. Celé 4 miliardy dolarů, tolik zaplatili noví majitelé, talentová agentura WME-IMG za celé UFC. Toto číslo však získává na ještě větší síle, pokud si uvědomíme, že v době kdy bylo UFC kupováno, tedy v roce 2000, bratry Fertitti a Danou Whitem, byla jeho cena pouze 2 miliony dolarů.

Do tohoto projede vlastnili bratři Fertittové 81% společnosti, 9% bylo Dana Whitea a zbylých 10% patřilo šejkům z Abu Dhabi. Oba bratři však nyní opustili své pozice, ovšem malý podíl společnosti si stále nechávají, ten však není znám. Dana White si také ponechává ve společnosti malou část a současně obdrží na své konto 360 milionů dolarů. Nadále zůstává prezidentem UFC a tak alespoň on bude tím, co po starém dobrém UFC ještě alespoň nějaký ten čas zůstane i v novém konceptu. Kdo si ponechává svých 10%, jsou také majitelé z Abu Dhabi.

Jak se tento obchod promítne i do samotné soutěže teprve uvidíme. Ovšem sám Dana White již nyní tvrdí, že tento obchod posune nejen UFC, ale kompletně celý svět MMA na zcela novou úroveň. No tak buďme zvědaví a nechme se překvapit. Snad bude toto překvapení příjemné.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *