Výsledky UFC 192

008

3. Října se uskutečnil velice očekávaný turnaj UFC 192. Turnaj doprovázela nabitá karta plná hvězd, která zaručovala skvělý zážitek. Toyota centrum v Texaském Houstonu se otřásala pod tisícovkami diváků. Začneme však ne moc pozitivní zprávou. Na turnaji se také představil jediný Český zástupce v UFC Viktor Pešta. Utkal se s o téměř 15 kilo těžším tvrďákem Derrickem Lewisem. V prvním kole se Peštovi ještě podařilo dostat Američana na zem, zde se také snažil dostat do své oblíbené pozice kruci fix. Viktorovi se však nedokázalo z této situace cokoliv vytěžit. Ve druhém a třetím kole však Viktorovi naprosto odešla fyzička a také síla, měl problém soupeře hodit a bylo vidět, že i přes to, že je Lewis o dost menší a těžší tak disponuje lepší fyzičkou také větší silou. Nedá se nic dělat, můžeme jen Viktorovi popřát brzké zotavení a plno motivace a štěstí do dalšího zápasu.

023

Hlavním lákadlem večera byl však titulový zápas v polo-těžké váze proti držiteli titulu Danielu Cormierovi proti několika násobnému vyzyvateli Alexandru Gustafssonovi. Jako vždy se v podání těchto borců bylo na co koukat. Zápas se odehrával v akčním tempu, oba zápasníci získávali body díky takedownům v nich byl však o malinko lepší Cormier. Gustafsson zase o něco lépe zasazoval soupeři tvrdé údery. Zápas však dopadl ve prospěch Cormiera a Švédský borec si na svůj titul bude muset ještě chvíli počkat.

Po zhruba dvou letech se do oktagonu vrátil bývalí šampion polo-těžké váhy Rashad Evans. Jeho soupeřem byl vele zkušený Ryan Bader. Fanoušci Evanse byli ve velkém očekávání jak se bývalému šampionovy povede comeback. Evans se nepral vůbec špatně je vidět, že i přes věk v něm hodně zůstalo a může některé zápasníky ve své váze potrápit. Nedokáže však potrápit Ryana Badera, který Rashada několikrát poslal na zem a vyhrál jasně na body.

022

Na turnaji se také představil první soupeř Viktora Pešty v UFC, Ruslan Magomedov. Jeho Soupeřem byl tvrďák Shawn Jordan. Ruský pokořitel Pešty však dokázal vyhrát na body jednomyslným bodovým rozhodnutím.

Velkým překvapením turnaje byl také jeden z nejmladších zápasníků vůbec, teprve devatenácti letý Sage Northcut. Ve své premiéře mu stačilo pouze 55 sekund aby knockoutoval Francisca Trevinu. Mladíček Sage přiznal, že do UFC se chce dostat už od 8 let. Bojovým sportům se věnuje od 4 let a v profi ringu má momentálně bilanci 6-0. Zda se z tohoto mladíka zrodí nová super stár UFC ukáže teprve čas.

021

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *