Yoseikan Budo

Yoseikan-Budo

Yoseikan Budo je bojové umění spojující prvky kempo karate, judo, goshin jutsu, aikijutsu, kendo a iaido. Je to unikátní bojový systém, který využívá sílu a energii soupeře.Yoseikan Budo má i svoji sportovní podobu. Skládá se z pěti disciplín. Je to obvyklý zápas beze zbraně, zápas s dlouhým mečem, zápas s nožem, zápas s jednoručním mečem a kata / stínový box /.Yoseikan Budo je velice účinný a efektivní způsob sebeobrany beze zbraně i se zbraňí. Není to jenom bojové umění, ale i životní filozofe.

YOSEIKAN  formy: Yoseikan Aiki, Yoseikan Kenpo , Yoseikan Bajutsu ,  Yoseikan Karate,  Yoseikan Iaido

                                  Yoseikan Kenjutsu ,  Yoseikan Training , Yoseikan Sparring, Yoseikan Goshin-Jutsu

Yoseikan

Historie Yoseikan Budo

 

Minoru Mochizuki – 1907 – 2003 

– asistent Jigora Kana / zakladatel Juda /, – asistent Moriheie Uyeshiby / zakladatel Aikido / – jeden z největších  reprezentantů bojových umění 20 – tého století – odborník v používání tradičních japonských zbraní.

– Minoru Mochizuki byl první, kdo v 50 – tých letech přiblížil a obeznámil Evropu s Aikido – zejména  ve Francii.

Vlastní mimo jiné i  tyto technické stupně: 10. Dan Aikido, 9.Dan Jiu Jitsu, 8.Dan Iaido.

V roce 1934 otevírá v Japonsku svoji školu, které dává název  Yoseikan. Po odchodu do penze odevzdává všechna práva týkající se školy svému nejstaršímu synovi Hiroo Mochizuki-mu.

 

Hiroo Mochizuki – narozen v roce 1936 v Shizouke / Japonsko /

– učil se od takových mistrů, kterými byli: otec Minoru, Morihei Uyeshiba, Kushida, Myoko, Otsuka, Mishihara.

V roce 1957 se prvně dostává do Evropy, přesněji do Francie, kde rok a půl učí Aikido a založí školu Shotokan Karate. Po ukončení Veteriny v Tokiu se opět vrací do Francie v roce 1963, kde šíří a učí styl Wado ryu Karate, který osobně považuje za dynamičtější a mobilnější než ostatní  styly Karate a mimo to nadále učí Aikido školu svého otce / Yoseikan Aikido /. Mistr Hiroo Mochizuki byl spoluzakladatelem EKU / Evropská Unie Karate / a zároveň i jejím technickým komisařem. Kromě toho se stal trenérem francouzského národního mužstva Karate, které v roce 1972 přivedl k titulu Mistrů světa. Koncem 70 – tých let zakládá školu podle vlastní myšlenky: Yoseikan Budo.

yoseikanbudo

Název Yoseikan dává na počest otcovy školy. V názvu Budo se  snažil obsáhnout vlastní myšlenku zkomponováním více prvků: Yoseikan Kempo Karate, Yoseikan Kobudo, Yoseikan Aikido a Yoseikan Jiu Jitsu.

Dnes už 72 – letý mistr vlastní tyto technické stupně:  8.Dan Aikido, 8. Dan Jiu Jitsu, 7. Dan Karate, 7. Dan Iaido, 7. Dan Judo, – expert v Kobudo.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *