Judo: Čtvrtek na EYOF – máme dvě „pětky“

eyof

Dvě pátá místa na letních mládežnických Hrách v Utrechtu obdrželo české judo. Ve čtvrtek 18. července 2013 dva mladí judisté skončili těsně pod bednou.

Ve váhové kategorii do 63kg se utkala česká judistka Sabina Merklová. Na turnaji šla celkem pět zápasů, z čehož tři vyhrála. První výhru si připsala na své scóre nad Polskou závodnicí a úspěšně pokračovala přes Litevku a Chorvatku. Svojí porazitelku našla až v semifinále, kde podlehla na druhé wazari v polovině zápasu s holanďankou. Tím se Merklová dostala do oprav, kde se utkala o bronzovou medaili. Tento souboj o bronz s izraelskou judistku nedopadl podle představ a Sabina obsadila krásné 5.místo.

Ve váze do 73kg vstoupil na tatami Marek Švestka a vedlo se mu téměř totožně jako předchozí české judistce Merklové. Švestka absolvoval na turnaji pět zápasů a tři z nich dokázal dovést do vítězného konce. Do semifinále se probojoval přes Arménce, Slováka a Němce. V semifinále českého reprezentanta porazil Turek v polovině zápasu na ipon a odsunul Švetsku do boje o třetí místo. Duel o bronz vyhrál Finský judista a český Švěstka obsadil pěkné 5.místo.

Jako tečka dnešního dne nastoupil ke svým zápasů i Václav Černý, který vyhrál úvodní zápas nad polským judistou, ale ve druhém kole již neprošel přes slováka a s turnajem se musel Černý rozloučit.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *